Jaka metoda przeszczepu włosów jest obecnie najlepsza?

0
929
przeszczep włosów

Łysienie jest poważnym problemem natury estetycznej. Najczęściej dokucza ono mężczyznom, gdyż to zwykle oni dużo szybciej od kobiet zaczynają tracić swoje włosy. Nie trzeba jednak godzić się z tym stanem rzeczy. Zamiast przyzwyczajać się do widoku wyłysiałej głowy, lepiej spróbować zawalczyć z łysieniem przy pomocy odpowiednich metod i środków. Tych metod do wyboru jest naprawdę wiele. A która z nich okaże się odpowiednia? Jaka metoda przeszczepu włosów jest najlepsza?

Różne metody przeszczepiania włosów

Ogólnie rzecz biorąc niemalże każda metoda przeszczepiania włosów ma podobny przebieg. Podczas zabiegu pobiera się najpierw fragment skóry pacjenta z innej części ciała, która jest odpowiednio owłosiona, by następnie wszczepić go w te miejsca, na których przestały rosnąć włosy. Brzmi to przerażająco, ale w praktyce nie jest wcale takie straszne. Osoby, które miały już szansę skorzystać z tego zabiegu, same przyznają, że nie jest on ani trochę bolesny czy nawet nieprzyjemny. Przeszczep włosów przeprowadza się już w wielu gabinetach działających w Polsce, tak więc jest to metoda ogólnie łatwo dostępna. Jej cena zależeć będzie od typu problemu i jego poziomu zaawansowania. W przypadku daleko posuniętej łysiny za wypełnienie całej powierzchni głowy nowymi włosami trzeba będzie zapłacić nawet i kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mało kto jednak będzie zmuszony do przygotowania się na taki duży wydatek. Na ogół bowiem już za kwotę tysiąca czy dwóch tysięcy złotych można poradzić sobie z nieestetycznymi pustymi miejscami na głowie.

Zabieg przeszczepu włosów

Wśród wszystkich metod umożliwiających przeszczepienie włosów, które omawia strona https://medmix.pl/przeszczep-wlosow/, najbardziej spopularyzowały się trzy typu zabiegu: FUE, strip oraz SAFER. Każda z nich wymaga oczywiście szerszego i szczegółowego omówienia. Zacznijmy od pierwszej. Przeszczep włosów metodą FUE polega na pobraniu od pacjenta pojedynczych mieszków włosowych i późniejszym wszczepieniu ich w skórę głowy. Metoda ta ma tę wyjątkową zaletę, że nigdy nie pozostawia po sobie żadnych blizn, czyli nie doprowadza do wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych. Minusem dla niektórych okaże się czas trwania zabiegu. W pewnych przypadkach będzie on też niemożliwy do przeprowadzania, z uwagi na m.in. zbyt głęboko zaawansowaną łysinę. Alternatywą dla metody FUE jest zabieg strip. To zabieg, który był wykonywany już wiele lat temu, a mimo tego dalej się go stosuje, bo wciąż nie stracił on na wartości. Z kolei metoda SAFER wyróżnia się przede wszystkim krótkim czasem trwania zabiegu. Zazwyczaj można go przeprowadzić w przeciągu zaledwie trzech godzin.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here