Jak znaleźć dobrego ginekologa?

0
2662

Każda dorosła kobieta oraz każda miesiączkująca dziewczyna powinna regularnie odwiedzać ginekologa. Jest to oczywiste i najrozsądniejsze wydaje się traktowanie go jak lekarza każdej innej specjalności. Jednak dla wielu kobiet wizyta u ginekologa jest szczególnie problematyczna. Głównym powodem jest wstyd, którym otoczona jest w naszym kraju cała strefa dotycząca rozrodczości i seksualności człowieka. W „odczarowaniu” konsultacji ginekologicznej pomóc może po prostu dobry lekarz. Jak go znaleźć?

Plotki, czyli zapytaj inne kobiety

Trzeba pytać. Nieformalna sieć informacji wśród kobiet jest świetnym źródłem wiedzy o dobrych ginekologach. Na hasło „dobry ginekolog Katowice NFZ” na pewno znajdzie się wiele typów. Każda znajoma, przyjaciółka, krewna ma swoje własne doświadczenia w tej dziedzinie i jest w stanie wskazać nie tylko dobrą klinikę ginekologiczną, ale też ma swoją czarną listę tych, których należy stanowczo unikać. Jeśli konieczne jest znalezienie ginekologa w Katowicach w ramach NFZ to też trzeba pytać innych kobiet. Dobrym źródłem wiedzy mogą być te, które bądź przeszły jakieś zabiegi ginekologiczne albo po prostu były w ciąży. Długotrwałe leczenie i dziewięć miesięcy ciąży pozwalają dobrze poznać lekarza.

Nieoceniony Internet

To proste: wystarczy wpisać „ginekolog katowice nfz” albo „klinika ginekologiczna Katowice” w dowolną wyszukiwarkę internetową by mieć adresy wielu gabinetów do wyboru. Ułatwieniem są też portale umożliwiające ocenę lekarzy, bo dzięki nim można w łatwy sposób uzyskać opinie internautek na temat danego specjalisty. To cenne, bo ułatwia wyszukanie lekarza o kompetencjach najbardziej pożądanych. „Znany ginekolog katowice nfz” czy „dobry lekarz ginekolog” – te hasła wystarczą, żeby znaleźć opinie o wielu gabinetach. Warto uważnie wczytać się w opinie internautek, żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Szukaj do skutku

Jeśli wizyta u ginekologa nie była satysfakcjonująca trzeba szukać dalej. Jeśli tylko są takie możliwości, trzeba zmieniać lekarzy aż trafi się na tego najbardziej odpowiedniego. Nie warto wiązać się z kiepskim lekarzem. Młode dziewczęta, kobiety wrażliwe albo z nietypowymi problemami ginekologicznymi (np. osoby niepełnosprawne) powinny szczególnie uważnie dobierać lekarza, choć im najtrudniej może być nawiązywać kontakt z wciąż nowym specjalistą. Jednak taki upór w poszukiwaniu właściwej kliniki ginekologicznej czy gabinetu opłaca, bo odpowiedni lekarz zostaje już potem na lata dając poczucie bezpieczeństwa i niezbędnego komfortu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here