Jak działają środki na potencję?

0
1957
Jak działają środki na potencję?

Zaburzenia erekcji dotykają wielu mężczyzn. Ich przyczyny różnią się od siebie i mogą dotyczyć niezdrowego trybu życia czy długotrwałego stresu, jak i poważniejszych zaburzeń, takich jak przerost gruczołu krokowego czy choroba wieńcowa. Tabletki na potencję dostępne są zarówno od ręki w aptece, jak i na receptę. Na czym polega mechanizm ich działania i jak powinny być stosowane?

Zaburzenia erekcji – przyczyny

Zaburzenia erekcji występują coraz częściej i dotykają również młodych ludzi. W zależności od wieku przyczyny impotencji będą się różnić, a zalicza się do nich:

  • nieodpowiednia dieta
  • niewystarczający poziom aktywności fizycznej
  • palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu
  • przewlekły stres
  • problemy o charakterze emocjonalnym
  • depresja
  • nadciśnienie tętnicze
  • przerost gruczołu krokowego
  • choroba wieńcowa. 

Środki na impotencję – jak działają

Leki na potencję mogą zawierać różne substancje czynne. Głównymi składnikami występującymi w takich tabletkach są: sildenafil, wardenafil i tadalafil. Dwie pierwsze substancje charakteryzuje dobra wchłanialność z przewodu pokarmowego i działanie krótkotrwałe, natomiast tadalafil działa długotrwale. 

Działanie środków farmaceutycznych na zaburzenia erekcji polega przede wszystkim na usprawnieniu pracy układu krążenia. Poprawienie drożności tych naczyń sprawia, że dopływ krwi do ciał jamistych penisa jest znacznie ułatwiony, co pomaga uzyskać i zachować erekcję. Oczywiście skutkiem przyjmowania tabletek na potencję jest ułatwiona i silniejsza erekcja tylko w sytuacji naturalnego podniecenia erotycznego. 

Środki na potencję są bardzo przydatne i efektywne w przypadku problemu z erekcją, którego przyczyny są organiczne. Jeśli jednak zaburzenia potencji występują ze względu na problemy emocjonalne czy psychiczne, objawiające się między innymi jako brak libido i pożądania, tabletki nie przyniosą oczekiwanych skutków.

Jakie tabletki na zaburzenia erekcji są dostępne na rynku?

Na rynku dostępne są zarówno środki na potencję dostępne od ręki, jak i na receptę. Różnią się one zawartością składników czynnych. Jednymi z najbardziej popularnych środków są preparaty z sildenafilem, dostępne również szeroko w aptekach internetowych, na przykład pod adresem: aptekadyzurnastargard.pl. Preparaty te  dostępne są w aptekach stacjonarnych i internetowych bez recepty w dawce do 25 mg.

Na co zwrócić uwagę przy przyjmowaniu tabletek na zaburzenia erekcji?

Jak w każdym przypadku przyjmowania środków farmaceutycznych, tak i przy tabletkach na potencję należy zachować ostrożność i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Podczas przyjmowania tabletek na erekcję nie powinno spożywać się alkoholu, ze względu na obciążenie wątroby. Dodatkowo lekarz lub farmaceuta przekaże informacje o dawkach i sposobie stosowania konkretnego leku czy suplementu. W przypadku środków na potencję ważna jest regularność przyjmowania tabletek, które wpływają na polepszenie kondycji układu krwionośnego, a w konsekwencji – na potencję seksualną. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here