Hemoroidy u dzieci

0
1988
Hemoroidy u dzieci

Może się wydawać, że dzieci mają mnóstwo energii i powinny być okazami zdrowia, ponieważ dopiero zaczynają swoje życie, ich ciała są młode i wiele lat przed nimi. Czasami choroby wieku dziecięcego spędzają sen z powiek wielu rodzicom. Wiele z nich można ominąć stosując bezpieczną i rozsądną profilaktykę.

Zdarza się czasami, że dziecko źle się czuje, nie ma energii jest ospałe. Szukamy wtedy przyczyny takiego stanu rzeczy. Niestety, nie jest to łatwe, ponieważ jest tak wiele chorób, że nawet lekarze mają problem ze zdiagnozowaniem niektórych z nich. Niektóre nie dają oczywistych, występujących u wszystkich objawów, ale tylko ich część.

Są jednak dolegliwości i schorzenia, które widać gołym okiem. Bardzo ważne jest prawidłowe dbanie o stan jelit. Ich ścianki każdego dnia się regenerują i można powiedzieć, że nawet kiedy śpimy, cały organizm pracuje na lepsze funkcjonowanie w kolejnym dniu. Dlatego tak bardzo ważny jest prawidłowy wypoczynek podczas snu.

Hemoroidy u dzieci

Hemoroidy u dzieciNiektóre mamy zastanawiają się, czy to możliwie, żeby ich dzieci cierpiały z powodu hemoroidów. Pytanie to, może się rodzić szczególnie w głowach rodziców, których dzieci cierpią na zaparcia. Jeśli dieta malucha nie jest różnorodna, brakuje w niej witamin i składników odżywczych, a nasz maluch lubi jeść ciągle to samo. Możliwe, że jelita nie będą posiadały odpowiedniej ilości zdrowych bakterii. Może przyczyniać się to do zaparć. Jest to problem z oddaniem stolca. Kał jest zbity i twardy jak kamień. Przy parciu, mogą w odbycie narastać krwawnicze guzki. Jeśli w kale pojawia się krew, jest to niebezpieczny objaw i sygnał, że trzeba udać się do lekarza po pomoc. Może pomogą maści, które mają działanie miejscowe, lepsze jednak z pewnością okażą się czopki.

Hemoroidy u dzieci to rzadka przypadłość, jednak jest bardzo bolesna i praktycznie uniemożliwia zwyczajne funkcjonowanie. Wypróżnianiu się towarzyszy lęk i stres. Nawet dorosły takie dolegliwości znosi z trudem, a co dopiero dziecko, które nie rozumie dlaczego je to spotyka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here