Hemoroidy po porodzie

0
1326
Hemoroidy po porodzie

Jeżeli już podczas ciąży cierpiałaś z powodu bolesnych hemoroidów, istnieje niestety spore ryzyko, że po urodzeniu dziecka dalej będziesz mieć z nimi problem. Sam poród w pewnym stopniu narusza okolice odbytu. Podrażnione i obolałe miejsca są jeszcze bardziej podatne na różne choroby, dlatego też nierzadko hemoroidy pojawiają się częściej po porodzie aniżeli w jego trakcie. A co takiego będziesz mogła z nimi zrobić, jeżeli już się ich nabawisz? Jak wyleczyć hemoroidy po porodzie i czy domowe metody leczenia okażą się w tym przypadku skuteczne?

Hemoroidy po porodzie

Hemoroidy po porodzieTak naprawdę swoje leczenie powinnaś rozpocząć od wypróbowania różnych domowych metod. Zamiast biec od razu do apteki po specjalistyczne środki i tabletki, lepiej zadbaj o podstawową higienę miejsc intymnych. Ona jest tak naprawdę najważniejsza. Staraj się więc utrzymywać okolice odbytu w idealnej czystości i w żadnym wypadku nie próbuj ich drapać czy nawet dotykać, by nie doprowadzić do rozwinięcia się stanu zapalnego. Nawet jeśli hemoroidy będą ci dokuczać, musisz zostawić je w spokoju. Świąd związany z tą chorobą potrafi być uporczywy, ale jeżeli zaczniesz go zwalczać poprzez drapanie zmian skórnych, tylko pogorszysz sytuację.

Higiena to jedno, a dieta drugie

Hemoroidy po porodzie na pewno znikną znacznie szybciej, jeżeli delikatnie zmodyfikujesz swój sposób żywienia. Zadbaj przede wszystkim o to, aby w twojej codziennej diecie nie brakowało błonnika pokarmowego. W tym momencie będzie to dla ciebie jeden z ważniejszych składników odżywczych. Błonnik ma zbawienny wpływ na pracę układu pokarmowego, ponieważ przyspiesza przesuwanie się pokarmów w jelitach, dzięki czemu ułatwia wypróżnianie się i zapobiega zaparciom. Znajdziesz go m.in. w owocach, warzywach, orzechach, ziarnach, pieczywie pełnoziarnistym, kaszach oraz płatkach owsianych. Koniecznie włączaj te produkty do codziennej diety. Różnicę poczujesz bardzo szybko.

Hemoroidy po porodzie są dość często występującym problemem, dlatego też nie powinnaś się nim jakoś specjalnie przejmować. Przyjmij do wiadomości, że masz z nimi problem i spróbuj się z nim rozprawić. A jeżeli domowe metody okażą się nieskuteczne, koniecznie udaj się do lekarza, który przepisze ci odpowiednie specyfiki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here