Domowy sposób na hemoroidy

0
1817
Domowy sposób na hemoroidy

Siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna, dieta uboga w błonnik i witaminy są częstymi przyczynami powstawania hemoroidów. Hemoroidy zwane też żylakami to inaczej stan zapalny guzków znajdujących się na odbycie. Dolegliwość bardzo często dotyka kobiet ciężarnych i staje się wtedy prawdziwym utrapieniem. Objawami, które świadczą o tym, że możemy mieć problemy z żylakami odbytu są krwawienia, pieczenie oraz swędzenie, ból przy wypróżnianiu się oraz ogólny dyskomfort odczuwalny w okolicach intymnych.

Siedzenie wtedy staje się bardzo niewygodne i wręcz bolesne

Nie jest to jednak niebezpieczna choroba, a jedynie dolegliwość, z reguły nie trzeba jej leczyć w gabinecie lekarskim, wystarczy odwiedzić aptekę, albo zastosować domowy sposób na hemoroidy. Najprościej jest kupić maść z kasztanowca i przez pewien czas smarować bolące miejsce. Prawdziwą ulgę przynosi gorąca kąpiel, którą powinniśmy fundować sobie co wieczór, prawidłowe dbanie o higienę intymną jest niezwykle ważne w procesie zdrowienia i likwidowania żylaków odbytu.

Domowy sposób na hemoroidy

Domowy sposób na hemoroidyNasze babki polecają stosowanie ząbków czosnku jako naturalnych czopków, niektórym jednak wydaje się to niesmaczne, trudno jest im przełamać swoje opory i wolą coś mniej inwazyjnego. Kolejnym domowym sposobem jest smarowanie skóry miodem lub rozgniecionym aloesem, niweluje to pieczenie oraz uśmierza ból. W sklepie zielarskim nabędziemy ziele kasztanowca, które jest sprawdzonym i genialnym preparatem do walki z hemoroidami. Taki roślinny lek przyrządza się zgodnie z etykietą, zazwyczaj stosuje się odwary. Wyciągi wodne stosowane są do robienia nasiadówek, po paru dniach dobrze przeprowadzanych zabiegów powinniśmy mieć problem z głowy. Do diety włączamy też duże ilości błonnika.

Jeśli jednak nie widzimy poprawy może warto pomyśleć o wizycie u lekarza. Lekarz po dokładnym badaniu przepisze nam skuteczny lek. Leki stosowane zgodnie z zaleceniami lekarza pomogą nam z bolącym problemem i po krótkim czasie przestaniemy odczuwać dyskomfort w okolicach odbytu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here