Co pozwoli nam zadbać o formę w domu?

0
2801
Co pozwoli nam zadbać o formę w domu?

Nie wszyscy mamy możliwość chodzenia na siłownię kilka razy w tygodniu. Są osoby, które mieszkają w miejscach, gdzie nie ma miejsca do ćwiczeń, może opiekują się starszą osobą czy dziećmi albo zwyczajnie ze względów finansowych nie są w stanie opłacać karnetu na siłownię. Czy to oznacza, że mają siedzieć na kanapie, czekać i liczyć, że tłuszcz sam z siebie się od nas wyprowadzi? W żadnym wypadku! Do lata pozostało coraz mniej czasu, czas zaopatrzyć się w sprzęt fitness i podjąć tę nierówną walkę!

Jak ćwiczyć?

Przede wszystkim zastanów się co ci będzie potrzebne do ćwiczeń. Pierwsza decyzja do podjęcia? Czy ćwiczymy według własnego planu czy na podstawie czyjejś wiedzy lub porady. Możesz sam sobie układać plan treningowy na podstawie książek, artykułów czy innych poradników z sieci. Dużo osób decyduje się jednak na ćwiczenie z YouTubem – czyli po prostu wbija poszukiwaną frazę, taką jak „ćwiczenia w domu” , „trening w domu”, „tabata” czy „zumba” i wybiera odpowiadającą mu osobę, która będzie pokazywać ćwiczenia. To bardzo ważne w przypadku kiedy nie wiemy jak ćwiczyć i jaka jest poprawna technika. Trenerzy, którzy wypuścili swoje wideo, często zwracają uwagę na błędy i musimy po prostu się na nie uczulić. Jeśli ktoś spodoba się nam bardziej i będziemy chcieli ćwiczyć tylko z nim, to warto zakupić płyty w treningami, które być może nie są dostępne w sieci.

Sprzęt fitness

Dobrze jest posiadać choć podstawowy sprzęt do fitnessu, taki jak mata na podłogę, ciężarki czy piłka do ćwiczeń. Dlaczego jest to tak ważne? Bo żaden dywan nie będzie nam zapewniał dobrego oparcia podczas treningu i lepiej jest wydać niewielką sumę pieniędzy na matę, która się np. nie będzie ślizgać. Ciężarki przydadzą się nam, kiedy będziemy już trochę zaawansowani i nie wystarczy nam obciążenie własnego ciała. Piłka do ćwiczeń natomiast pozwoli nam na relaks i wykonywanie ćwiczeń rozciągających. Aby zobaczyć więcej sprzętów fitness, które pomogą nam osiągnąć wymarzoną sylwetkę, warto się udać na stronę: https://sklep.cityfit.pl/. Znajdziemy tam wiele akcesoriów, które można użytkować w domu, urozmaicając trening.

Niezwykle ważne są także buty. To zaskakujące jak wiele osób popełnia ten błąd, że w domu ćwiczy na bosaka. To bardzo źle dla naszych stawów, bowiem może prowadzić do kontuzji. Buty do ćwiczeń powinny posiadać amortyzację – szczególnie, gdy będziemy skakać, wymachiwać czy wykonywać bieg bokserski. Wybierzmy też jakieś podkoszulki i spodenki, które będą nam służyć wyłącznie do ćwiczeń. Panie koniecznie powinny zaopatrzyć się w wygodny stanik, który zabezpieczy piersi przed nadmiernym podskakiwaniem.

Sprzęt fitness, strój oraz nagrywane ćwiczenia to elementy, które znacząco ułatwią nam treningi wykonywane w domu. Do tego musimy dodać dużą dawkę motywacji oraz wytrwałości. Pamiętajmy, że na początku nic nie jest łatwe – czy to treningi z trenerem personalnym czy samotnie w domu. Za to satysfakcja z osiągniętego celu jest bezcenna!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here