Co na hemoroidy zewnętrzne

0
1620
Co na hemoroidy zewnętrzne

Guzki krawnicze czyli hemoroidy posiada każdy człowiek. Problemy z żylakami odbytu występują u co drugiej dorosłej osoby w Polsce. Można je leczyć w prosty sposób. Jednak dla wielu osób jest to wstydliwy problem i wizyta u lekarza jest przez długi czas odkładana co powoduje nasilenie objawów i problemy w codziennym życiu.
Guzki krawnicze to poduszeczki w których znajduje się krew. W organizmie odpowiadają one za uszczelnienie odbytu oraz za kontrolę oddawania stolca oraz gazów. Podczas wypróżniania guzki pozbywają się krwi co umożliwia wypróżnienie. Jeśli hemoroidy stają się za bardzo rozciągnięte, dostaje się do nich za dużo krwi i nie zostaje ona całkowicie usunięta. Po pewnym czasie wywołuje to stan zapalny i tworzy żylaki odbytu nazywane chorobą hemoroidalną.

Przyczyny występowania żylaków odbytu

Co na hemoroidy zewnętrzneDo głównych przyczyn żylaków odbytu należy siedzący tryb życia, jak również brak ruchu. Choroba ta może pojawić się niezależnie od wieku. Szczególnie narażoną grupą są zawodowi kierowcy, kolarze, jak również osoby jeżdżące na koniach. Inna przyczyną może być również nieodpowiednia dieta. Jeśli zawiera ona mało błonnika i płynów, podczas wypróżniania może dochodzić do nadmiernego rozciągnięcia błony śluzowej odbytu. Jedną z przyczyn może być również ciąża. Płód może naciskać na żyły, powodując trudności z odpływem krwi. Często po porodzie problem sam się rozwiązuje bez leczenia.

Co na hemoroidy zewnętrzne?

Pytaniem pozostaje co na hemoroidy zewnętrzne. Bez względu na metodę leczenia ważne jest żeby przyjmować w ciągu dnia co najmniej 2-2,5 litra rożnego rodzaju płynów w ciągu dnia. Ważne jest również stosowanie zdrowej diety z dużą ilością błonnika. Owoce, warzywa jak i produkty pełnoziarniste będą bardzo dobrym wyborem. Prawdopodobnie lekarz przepisze tabletki, które będą miały działanie przeciwzapalne. Zmniejszą one świąd i obrzęk, jak również opóźnią rozwój guzków. Podobne działanie będą miały wszelkiego rodzaje maści i żele jednak w ich przypadku działanie będzie miejscowe. Najczęściej zawierają one wyciąg z drzewa kasztanowca, pączków topoli itp. Jeśli tego typu leczenie nie przynosi poprawy hemoroidy należy usunąć. Taki zabieg nie jest jednak refundowany w polskiej służbie zdrowia i trzeba za niego zapłacić samemu. Nie jest on jednak skomplikowany i zazwyczaj przebiega bezboleśnie.

[Głosów:6    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here