Choroby sercowo naczyniowe

0
1302
Choroby sercowo naczyniowe

Choroby układu krążenia, czyli choroby sercowo naczyniowe, to choroby serca, żył, tętnic, a nawet naczyń krwionośnych. Takimi chorobami zajmuje się kardiolog. Niestety bardzo dużo osób, w różnym wieku ma styczność z takimi chorobami. Mówi się nawet, że są to choroby cywilizacyjne.

Choroby sercowo naczyniowe

Choroby sercowo naczynioweNiestety często są one tez powodowane, przez tryb życia, który prowadzi obecnie znaczna część ludzkości. Większość osób posiada pracę siedzącą, ogranicza swój wysiłek fizyczny oraz nieodpowiednio się odżywia, to są główne przyczyny jakiejkolwiek choroby serca. Najczęstszą chorobą sercowo naczyniową jest nadciśnienie tętnicze, które bardzo często jest bagatelizowane. W sumie nie wiadomo dlaczego ludzie nie poddają się leczeniu oraz nie zmieniają swoich nawyków, zwłaszcza, że choroba może prowadzić do zawału mięśnia sercowego. Nadciśnienie jest chorobą układu krążenia, dlatego, gdy przez długi czas utrzymuje się wysokie ciśnienie krwi, może to prowadzić do sporych dolegliwości. Większość pacjentów dowiaduje się o tej chorobie, dopiero, kiedy objawiają się jej skutki. Na leczenie nigdy nie jest za późno, ale bardzo ważna jest zmiana diety i stylu życia. Wszelkie używki mają negatywny wpływ na życie takiego pacjenta i mogą powodować, że leczenie będzie bezskuteczne.

Choroby reumatyczne

Kolejnymi chorobami sercowo naczyniowymi są choroby reumatyczne, które charakteryzują się stanami zapalnymi w obrębie tkanek łącznych. Jest to zwykle powodowane reakcją autoimmunologiczną, czyli wygląda to tak jakby organizm atakował sam siebie. Niestety osób chorych jest również sporo. Można spotkać się też z choroba niedokrwienną serca, czy też chorobą krążenia płucnego. Wszystkie te choroby, które są szybko wykryte, mogą być skutecznie wyleczone. Jednak ważne jest podejście i zaangażowanie pacjenta. Styl życia oraz przyjmowane używki mają ogromny wpływ na choroby sercowo naczyniowe, które przez nie mogą się tylko rozwijać, a terapia farmakologiczna na nic się zda. Bardzo ważne jest też aby się regularnie badać i monitorować swój stan zdrowia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here