Atak serca – objawy

0
835
Atak serca – objawy

Serce, jeden z najważniejszych narządów naszego organizmu, kiedy są z nim problemy tracimy grunt pod nogami, dlatego to niezmiernie ważne, żeby dbać o nasze serce, aby było silne i zdrowe! Mimo wszystko zdarzają się nieszczęśliwe sytuacje, na które również musimy być przygotowani, w związku z tym omówimy temat: atak serca – objawy. Postaramy się rozpoznać pierwsze symptomy ataku serca by móc niezwłocznie zgłosić się po pomoc do specjalisty.

Atak serca – objawy

Atak serca – objawyPo pierwsze jeśli czujesz ucisk w klatce piersiowej może to być objaw. Po środku lub po lewej stronie klatki piersiowej, ból nie musi być stały, może pojawiać się i znikać. Co interesujące specyfika tego bólu, jest mylona z niestrawnością, dlatego jeśli odczuwasz taki nieprzyjemny ból warto zgłosić się do lekarza. Po drugie nie mające przyczyny przewlekłe zmęczenie. Nasze serce może się zdarzyć, że będzie niedotlenione co prowadzi do sytuacji, w której bez jakiejkolwiek przyczyny w postaci wysiłku fizycznego odczuwasz ogromne zmęczenie. To kolejny objaw mogący świadczyć o przybliżającym się lub trwającym ataku serca.
Po trzecie odczuwanie kołatania serca. Co to dokładnie oznacza? Nieprzyjemne, sprawiające uczucie dyskomfortu bicie serca, które jest rezultatem pewnych zmian w częstotliwości lub rytmie pracy serca.

Promieniujący ból lewej ręki

Po czwarte jeśli odczuwasz promieniujący ból na przykład w lewej ręce jest to kolejna oznaka, która powinna cię zaalarmować. Co prawda ból nie tylko może pojawić się w lewej ręce,a w całym ciele, jednak wiele osób, w stanie przed atakiem serca skarżyło się na dziwne, bolesne odczucia właśnie w lewej ręce.
Po piąte alarmującym sygnałem jest skrócenie oddechu, jeśli ci się to przydarza, nie marnuj czas zawiadom specjalistę!

Po szóste mogą również wystąpić biegunki, wymioty. Dlatego jeśli dostrzegasz, jeszcze któryś z opisywanych objawów, może być to oznaką ataku serca.
Atak serca jest bardzo groźny, jest stanem zagrażającym nasze życie, dlatego szkoda by było bagatelizować tak poważną sprawę. Przedstawiony temat: atak serca – objawy pozwolił nam dostrzec jakie są sygnały zwiastujące atak serca. Jeśli odczuwacie je lub ktoś z waszych bliskich bądź znajomych skarży się na niektóre z nich, działajcie szybko!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here