Alkoholizm, gdzie szukać pomocy?

0
1034
Alkoholizm

Leczenie alkoholizmu jest procesem długotrwałym, zazwyczaj wymagającym opieki lekarza oraz najbliższych. Mimo to, idąc za słowami maksymy „Nie ma rzeczy niemożliwych” możemy powolnymi krokami uciec z rąk nałogu ściągającego nas na dno i oddalając nas od bliskich nam przyjaciół i rodziny.

Detoks alkoholowy Gdańsk specjaliści – gdzie szukać pomocy?

Pomocy warto szukać u lekarzy oraz psychoterapeutów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu pomogą nam sprawnie przejść przez ten trudny okres wychodzenia z nałogu.

Odtrucie alkoholowe Gdańsk – średni czas trwania według badań

Sam proces pokonywania nałogu rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu z osobą uzależnioną oraz wykonaniu podstawowych badań opisujących kondycje organizmu. Po zakończeniu badań lekarz prowadzący może w niektórych przypadkach przepisać leki, które w istotny sposób wspomogą etap drugi nazywany odtruciem alkoholowym potocznie zwanym detoksem. Detoks jest z reguły najtrudniejszym etapem dla osób uzależnionych, trwa on maksymalnie 2 tygodnie i polega w głównej mierze na odstawieniu alkoholu, usunięciu niepożądanych toksyn z organizmu, przywróceniu balansu biochemicznego oraz metabolicznego w organizmie. W czasie jego przeprowadzania u pacjenta wystąpić mogą negatywne skutki odstawienia takie jak: bezsenność, ból głowy, rozchwianie emocjonalne, lęki czy też nadwrażliwość na światło.

Po zakończonym procesie odtruwania zwanego również detoksem następuje etap osiągania trzeźwości. W etapie tym istotna jest ciągła wstrzemięźliwość od produktów zawierających alkohol, gdyż każda próba jego spożycia może utrudnić wychodzenie z alkoholizmu, a w niektórych przypadkach pogłębić problem. By wytrwać w postanowieniu bycia trzeźwym istotne jest silne samozaparcie i/lub osoba, która udzieli wsparcia w trudnych chwilach. Osoby przechodzące przez ten etap powinny w znacznej mierze skupić się na osiągnięciu wyznaczonego sobie celu, jakim w tym wypadku jest pozostanie w trzeźwości.

Wielką pomocą w trudnych chwilach tego okresu okazać się może umiejętność zajęcia umysłu poprzez różne czynności takie jak wykonywanie sportu, granie w gry planszowe i komputerowe lub zajmująca rozmowa. Na koniec warto pamiętać, że alkoholizm to choroba, która jest w stanie skrywać się w ludzkim organizmie przez całe życie czyhając na odpowiedni moment by znów się aktywować i zaatakować chorego. Dlatego istotnym jest bycie czujnym, silnie trzymającym się swoich założeń oraz znającym swój organizm na tyle, by nie powrócić do trwania w nałogu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here