Woski do depilacji – co trzeba wiedzieć?

0
1015
Woski do depilacji – co trzeba wiedzieć?

Depilacja woskiem

Któż z nas nie pragnie idealnie gładkiego i atrakcyjnie wyglądającego ciała? Wydepilowana skóra bez zbędnego owłosienia wygląda zdecydowanie lepiej i sprawia, że czujemy się młodsi i pewniejsi siebie.

Depilacja ciała była jeszcze do niedawna domeną kobiet. Jednak z upływem czasu do wspomnianego zabiegu zaczęli przekonywać się także mężczyźni. Obecnie gładkie nogi czy starannie wydepilowane pachy to już nie tylko cel każdej kobiety, ale i wielu panów. W zależności od preferencji sięgamy po różne metody usuwania niechcianego owłosienia. Wśród tych najbardziej popularnych wymienić zaś należy depilację woskiem, która pozwala usunąć włos razem z jego cebulką, dzięki czemu dłużej możemy cieszyć się idealnie gładkim ciałem. Ze wspomnianej metody korzysta coraz więcej osób, ponieważ jest ona bezpieczna, łatwa do przeprowadzenia i można wykonywać ją w zaciszu własnego domu. Oczywiście zabieg depilacji woskiem znajduje się również w ofercie wielu salonów kosmetycznych. Jednak jeśli zaopatrzymy się w odpowiednie akcesoria, to możemy wykonać ją samodzielnie w swojej łazience.

Kiedy wosk do depilacji sprawdzi się najlepiej?

Depilacja woskiem szczególnie polecana jest podczas usuwania owłosienia z dużych partii naszego ciała. Dobrze sprawdzi się więc w celu wydepilowania nóg czy pleców. Wiele osób używa jej jednak również do depilowania innych okolic, na przykład pach czy klatki piersiowej.

Jak wykonać depilację woskiem?

Depilacja woskiem to jeden z najskuteczniejszych czasowych sposobów usuwania włosów. A przy tym jest naprawdę łatwa do wykonania. Wystarczy zaaplikować na partię ciała, którą chcemy wydepilować, gorący wosk i nakryć go plastrem papieru bądź tkaniny. Następnie należy odczekać chwilę, aż wosk do depilacji ostygnie i dobrze scali się z włosami. W kolejnym kroku konieczne jest oderwanie plastra szybkim i zdecydowanym ruchem. Ważne, aby zrywać plaster w kierunku przeciwnym do tego, w którym rosną włosy. Wprawdzie depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia, ale jeśli się na nią zdecydujemy, to możemy mieć pewność, że włosy nie pojawią się przez kolejnych kilka tygodni. Oczywiście efekt ten możliwy jest do osiągnięcia tylko w przypadku, kiedy zabieg został przeprowadzony prawidłowo. Aby tak się stało należy dysponować odpowiednimi akcesoriami, które umożliwią nam wykonanie tego zabiegu.

Depilacja woskiem – co się przyda?

Aby przeprowadzić depilację woskiem należy zaopatrzyć się przede wszystkim w wosk. Rynek kosmetyczny dysponuje szeroką ofertą tych produktów. Możemy nabyć między innymi wosk twardy lub miękki. Niezależnie jednak od tego, który wybierzemy, najważniejsze aby miał on dobrą przyczepność i nie sprawiał problemu podczas aplikacji. Dobrze, aby łatwo się też rozgrzewał i był łagodny dla skóry. Jeśli zaś o rozgrzewaniu wosku mowa, to przyda się również podgrzewacz, który sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż zwyczajne domowe naczynie z gorącą wodą. Podgrzewacze do wosku można kupić już za kilkadziesiąt złotych, a często można nabyć je w zestawie z woskiem i paskami do depilacji. Ceny takich zestawów niejednokrotnie są naprawdę atrakcyjne i dają zadowalające efekty. Jeśli więc zaczynamy swoją przygodę z domową depilacją woskiem, to warto zaopatrzyć się w taki właśnie zestaw.

Co jeszcze nam się przyda? Jak już zostało wspomniane, depilacja woskiem nie należy do zabiegów bezbolesnych. Po jej przeprowadzeniu skóra może być nieco zaczerwieniona i bolesna. Są to jedynie chwilowe objawy, jednak aby ulżyć skórze warto zaaplikować na nią kosmetyk, który schłodzi ją i ukoi. Na rynku dostępne są różnego rodzaju produkty, a to, na który się zdecydujemy, zależy wyłącznie o tego, jaką konsystencję kosmetyków lubimy najbardziej. Do najpopularniejszych kosmetyków po depilacji należą zwłaszcza oliwki oraz produkty żelowe. Szybko zwalczają zaczerwienienia i redukują uczucie pieczenia. Warto posiadać przynajmniej jeden z nich.

Podsumowując, depilacja woskiem to zabieg łatwy i naprawdę skuteczny. Efekty utrzymują się do kilku tygodni, a akcesoria do jej przeprowadzenia mają naprawdę przystępne ceny.

Źródło: http://visx.pl/category/zdrowie-uroda/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here