Trzy kluczowe powody, dla których warto inwestować w kosmetyki naturalne

0
2069

Jeszcze parę lat temu wydawało się, że ekologia w kosmetyce to wyłącznie chwilowa moda, która – podobnie jak inne trendy – przeminie tak szybko, jak się zrodziła. Czas pokazał jednakże, że preparaty naturalnego pochodzenia zostały na tyle mocno docenione, że ich popularność nie słabnie, niezależnie od tego, co w międzyczasie pojawia się na rynku kosmetycznym. Czy rzeczywiście tego rodzaju specyfiki to złoty środek gwarantujący piękną, lśniącą i zdrową cerę? Poniżej kilka argumentów „za”.

Bez obaw o skutki uboczne


Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że słono zapłaciłaś za rzekomo cudowny środek pielęgnacyjny, który miał upiększyć Twą skórę, a wywołał rezultat wręcz odwrotny do zamierzonego? Typowe preparaty drogeryjne niestety w dużym stopniu bazują na chemicznych substancjach stosowanych w ich procesie produkcyjnym, co w wielu przypadkach może wywoływać spektakularne skutki, ale równie często wyrządza więcej szkód, aniżeli pożytku. Jeśli natomiast chodzi o stanowiące przedmiot niniejszego poradnika kosmetyki naturalne, nie ma co się niepokoić. Specyfiki oparte na ekologii są w pełni przyjazne dla ciała, a także maksymalnie bezpieczne w użytkowaniu na co dzień. Nie oznacza to natomiast, iż ich działanie jest słabe, czy wątpliwe – przeciwnie – w takich produktach z reguły stężenie wartościowych składników jest znacznie większe niż w klasycznych artykułach z drogerii. Kosmetyki naturalne nie mają parabenów, szkodliwych glikoli, SLS-ów. Tym samym, nie wywołują one podrażnień, alergii, przesuszenia naskórka, zachowując właściwą barierę lipidową.

Wszystko jasne


Wystarczy, dla zwykłego porównania, sięgnąć po buteleczkę z produktem drogeryjnym i z kosmetykiem naturalnym, aby dostrzec wyraźną różnicę w składzie. Na ekologicznym wyrobie pielęgnacyjnym nie ma całego mnóstwa składników skomplikowanych w rozszyfrowaniu. Nazwy widniejące na etykiecie przedstawiającej zawartość artykułu ekologicznego są powszechnie znane, proste, formułowane bez tajemniczo brzmiących skrótów. W większości środków naturalnych znajdują się ekstrakty roślinne, proteiny, oleje roślinne, glinki, olejki eteryczne.
Przez wzgląd na środowisko
Po kosmetyki naturalne warto sięgać także z powodów etycznych. Nie da się ukryć, że synonim „ekologiczne” przewija się w tym artykule nieprzypadkowo. Wartym podkreślenia jest, że preparaty nie bazujące na chemicznych dodatkach są „eco-friendly”, a zatem przyjazne dla otaczającej nas natury, której niewątpliwie my sami stanowimy istotną cząstkę. Wiele dobrych jakością kosmetyków naturalnych tworzonych jest w oparciu o filozofię produkcji z zastosowaniem surowców wtórnych, a to daje możliwość oszczędności, niezanieczyszczania środowiska, odrzucenia toksycznych substancji oraz nieingerowania w przyrodę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here