Sztuka golenia: jak prawidłowo używać pędzla do golenia?

0
272
Sztuka golenia: jak prawidłowo używać pędzla do golenia

Pytanie do mężczyzn: kto z Was używa pędzla do golenia? Jeśli jeszcze nie zaczęliście z niego korzystać, to koniecznie do tego zachęcamy. W końcu golenie to rytuał, w którym najważniejsze jest przestrzeganie określonych zasad. Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym skupiamy się na zasadach używania pędzli do golenia.

Dlaczego warto korzystać z pędzla do golenia?

Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto używać pędzla, jest jego zdolność do efektywnego zmiękczania skóry. Co więcej, dzięki niemu powstaje piana, która równomiernie rozprowadza się po powierzchni twarzy. Jak pewnie wiecie, to właśnie ona sprawia, że włosy samoistnie unoszą się, przez co są łatwiejsze do usunięcia.

Jeśli nadal zastanawiacie się, czy stosowanie pędzla podczas golenia ma sens, to zwróćcie uwagę na własny komfort. Wypróbujcie go, a przekonacie się, że dzięki niemu:

  • ułatwicie sobie usuwanie zarostu,
  • skuteczniej zgolicie nawet krótkie owłosienie,
  • zapewnicie sobie odrobinę przyjemności.

Jak korzystać z pędzla do golenia?

Przed zastosowaniem pędzla zadbaj o kondycję skóry. To nie jest trudne. Wystarczy, że użyjesz preparatów, które zapobiegają podrażnieniom i zmiękczają zarost. Nakładanie ich trwa bardzo krótko i nie wymaga stosowania specjalnych technik. W zamian można się zabezpieczyć przed nieprzyjemnymi skutkami podrażnienia i zaczerwienienia skóry.

Przygotowanie pędzla

Następnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie pędzla. W tym celu należy do zmoczyć ciepłą wodą. Dzięki temu pędzel:

  • ułatwi aplikację kremu do golenia,
  • pomoże wytworzyć pianę,
  • nie uszkodzi i nie podrażni skóry.

Wybór preparatu

Gdy już przygotujesz pędzel, zastanów się, z jakiego preparatu chcesz skorzystać. Krem można łatwo nałożyć na włosie, dzięki czemu szybko rozprowadzi się po skórze. Z kolei, jeśli używasz mydła, to powinieneś przesunąć go po powierzchni włosia. Jeśli to konieczne, możesz wcześniej delikatnie zmoczyć mydło w ciepłej wodzie.

Używanie pędzla

Co dalej? Teraz jedyne co pozostaje, to nałożenie preparatu na skórę. Można to zrobić za pomocą delikatnych, okrężnych ruchów. Nie trzeba się spieszyć. Lepiej poczekać, aby dany preparat łatwiej się wchłonął. Na marginesie warto dodać, że jest to bardzo przyjemna część całego rytuału.

Golenie

Na koniec należy się… ogolić. Można do tego użyć maszynki lub brzytwy. Ważne, aby zrobić to dokładnie i profesjonalnie. Na stronie https://barbersupply.pl/ znajdziecie Państwo bogaty wybór pędzli, preparatów do golenia, a także samych golarek.

Czyszczenie

Na koniec warto oczyścić pędzel, aby był gotowy do kolejnego rytuału. Proces ten składa się z trzech etapów:

  • płukania pędzla w ciepłej (letniej) wodzie,
  • włożenia go do pojemnika z zimną wodą,
  • usunięcia pozostałości preparatu, które zostały we włosiu.

I to by było na tyle. Warto jeszcze wycisnąć nadmiar wody z pędzla i odstawić go na swoje miejsce. Ale o tym już pewnie wszyscy wiecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here