Syropy na kaszel

0
2164
Syropy na kaszel

Przyczyną kaszlu może być infekcja górnych dróg oddechowych, w tym zapalenia oskrzeli. Podczas infekcji pojawiają się również ból gardła, katar i obrzęk błony śluzowej nosa. Kaszel jest odruchem obronnym organizmu, którego zadaniem jest oczyszczanie dróg oddechowych. Suchy kaszel bywa bardzo męczący, dlatego należy podjąć natychmiastowe działania, aby zmniejszyć dolegliwości.

Najczęściej sięgamy po syropy dla dzieci lub dorosłych, które pomagają stłumić napady suchego kaszlu oraz nawilżyć błonę śluzową gardła. Co oznacza suchy kaszel? Jak wybrać odpowiedni syrop dla dorosłych, a jaki dla dzieci?

Kaszel suchy, czyli zwiastun choroby

Suchy i mokry kaszel łatwo odróżnić. W przypadku tego drugiego pojawia się wydzielina, która świadczy o obecności infekcji. Może być gęsta, lepka, biała lub żółtawa. Gdy kaszlemy, usuwane są żywe lub martwe drobnoustroje. Kaszel suchy oznacza początek choroby, dając dodatkowe przykre objawy w postaci drapania i łaskotania w gardle oraz uczucia suchości w ustach. Zwykle trwa kilka dni, zanim przeobrazi się w kaszel mokry, jednak warto od razu reagować, by ten proces przyspieszyć i pokonać chorobę. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest syrop dla dorosłych i dzieci, który nie dość, że łagodzi odruch kaszlu, to jeszcze wzmacnia odporność organizmu. Oprócz tego warto stosować rozgrzewające maści, inhalacje z dodatkiem olejku (np. lawendowego lub eukaliptusowego), pić wodę z miodem, stosować preparaty z propolisem oraz nawilżać powietrze w domu. Ponadto podczas męczącego kaszlu można zadbać o wysokie ułożenie poduszki, co pomoże w zasypianiu.

Infekcja wirusowa w okresie jesienno-zimowym

Przy większości infekcji mamy do czynienia z zakażeniem wirusowym. Występuje ono szczególnie w okresie największej zachorowalności, czyli od jesieni do wczesnej wiosny. Najczęściej infekcję górnych dróg oddechowych wywołują rynowirusy, wirusy grypy, paragrypy i adenowirusy. W przypadku osób dorosłych infekcja może pojawiać się parę razy w roku, u dzieci nawet 8 razy. Oprócz kaszlu przeważnie występują ból gardła, nieżyt nosa, gorączka oraz ogólne osłabienie. Wirusy, namnażając się w nabłonku oskrzeli, prowadzą do jego uszkodzenia. W sposób drażniący może działać szybszy przepływ powietrza podczas mówienia lub śmiechu. Syrop dla dorosłych w znacznym stopniu pomaga zwalczyć przykre objawy i szybko wrócić do formy.

Syropy dla dzieci i dorosłych – jakie składniki powinny zawierać?

Czy można podawać syrop dla dorosłych również dzieciom? Tak, jeśli wybierzemy bezpieczny preparat dedykowany całej rodzinie. Jednym z nich jest Apicold, który można stosować po 1. roku życia. Posiada składniki pochodzenia naturalnego – propolis, miód, korzeń prawoślazu lekarskiego, a dzięki zawartości flawonoidu galanginy hamuje replikację wirusów. Jest rekomendowany ze względu na szerokie działanie – przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Syropy dla dzieci i dorosłych mają na celu wyeliminowanie objawów przeziębienia, wsparcie organizmu, przyspieszenie powrotu do zdrowia oraz zapobieganie komplikacjom.

Nieprzypadkowo syropy dla dzieci, jak i dorosłych zawierają substancje czynne z korzenia prawoślazu lekarskiego. Stosuje się go w celu łagodzenia nieproduktywnego drażniącego kaszlu. Pokrywa błonę śluzową, chroniąc ją przed podrażnieniami oraz rozcieńcza wydzielinę, ułatwiając jej odksztuszanie. Miód jest znanym od wielu lat lekarstwem na przeziębienia. Zawiera bogaty skład, m.in. minerały, witaminy B1, B2, B6, E, K, E, A, cynk, kwas pantotenowy i kwas foliowy. Natomiast propolis posiada silne właściwości antyoksydacyjne, aktywuje układ immunologiczny, wspiera odbudowę prawidłowej flory jelitowej oraz działa przeciwbakteryjnie, nie dopuszczając do rozwinięcia się infekcji.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here