Skuteczne odchudzanie – popularna, zdrowa dieta SIRT

0
1228
Skuteczne odchudzanie

Dbałość o figurę to w ostatnim czasie działanie bardzo powszechne, modne i popularne. Dążenie do zgrabnej sylwetki i zdrowego trybu życiu stało się jednym z priorytetowych celów społeczeństwa. Odchudzanie, choć dla wielu bardzo męczące, przynosi wiele pozytywnych i widocznych efektów w postaci poprawy wyglądu, jakości życia i zdrowia. W jaki sposób poradzić sobie z otyłością? Jak wypracować wymarzaną sylwetkę? Która dieta najskuteczniej wpływa na proces redukcji tkanki tłuszczowej? Czym jest dieta SIRT i jak ja wykorzystać?

Odchudzanie – sposób na wymarzoną figurę

Zrzucanie zbędnych kilogramów to zazwyczaj proces długotrwały, któremu należy poświecić zarówno wiele czasu, jak i cierpliwości. Podejmując się tego zadania warto wykorzystać wiele rozwiązań, a także w dużej mierze odmienić własne życie. Podstawą skutecznego odchudzania jest wdrożenie we własne życie zdrowych i preferowanych nawyków. Jednym z nich jest aktywność fizyczna. Trening na spalanie kalorii powinien być dopasowany do umiejętności i możliwości osoby ćwiczącej, a przede wszystkim regularny i wykonywany precyzyjnie i dokładnie.

Kolejnym elementem skutecznej utraty wagi jest wdrożenie prawidłowo dobranej diety. Spożywanie określonej ilości kalorii, zbilansowanie wszelkich składników mineralnych, jak również dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody, z pewnością przyspieszy proces odchudzania.

Jednym z najbardziej popularnych, w ostatnich czasach sposobów żywienia jest dieta SIRT.

Czym ona jest? Jakie są jej założenia? Które produkty wykorzystywane są w jadłospisie?

Dieta SIRT – główne założenia diety odchudzającej

Skuteczne odchudzanie to przede wszystkim zdrowe postępowanie, dzięki któremu możliwa jest utrata zbędnych kilogramów, jak również wymodelowanie sylwetki i uwydatnienie piękna własnego ciała. Bardzo modnym sposobem na dokonanie wszystkich z wymienionych celów jest dieta SIRT. Na czym ona polega?

Dieta SIRTfood to rozwiązanie, które nie zmusza odbiorcy do restrykcyjnej głodówki ani podjęcia się ścisłych wyrzeczeń. To nowoczesny model żywieniowy, który zakłada szybką, ale zarazem zdrową redukcję tkanki tłuszczowej. Głównym celem działań jest wdrożenie do codziennych posiłków pewnej grupy produktów posiadających działanie redukcyjne – produktów sirtuinowych.

Jest to dieta prozdrowotna, która pozytywnie wpływa na cały organizm. działa profilaktycznie na wiele schorzeń, które mogą rozwijać się w ciele człowieka. Produkty wykorzystywane w jadłospisie oprócz walorów odchudzających, minimalizują ryzyko powstawania chorób takich jak: Parkinson, Alzhaimer czy demencja starcza.

Zdrowe odchudzanie – zasady działania oraz produkty dozwolone w diecie SIRT

Plan żywieniowy skutecznego odchudzani podzielony jest na trzy etapy. Pierwszy z nich przewiduje spożywanie określonej ilości kalorii – przez pierwszy tydzień terapii. Pierwsze 3 dni – do 1000 kalorii – w celu oczyszczenia organizmu, kolejne 4 dni – do 1500 kalorii. Kolejna faza redukcji wymaga zjadania maksymalnie 1500 kalorii, które zawarte są w jednym posiłku stałym oraz kilku zielonych koktajlach. Ostatni etap, nie wymaga liczenia kalorii oraz tworzenia szczegółowych planów żywieniowych, jednakże zasadą tej części jest przyjmowanie sporej ilości produktów sirtuinowych.

Wśród produktów, które należy włączyć do diety znajdują się przede wszystkim:

  • owoce jagodowe, truskawki,
  • warzywa: jarmuż, szpinak, rukola, natka pietruszki, lubczyk.
  • kurkuma,
  • kawa, zielona herbata matcha,
  • produkty gryczane,
  • oliwa z oliwek, itp.

Tekst powsta we współpracy z blogiem na temat odchudzanie dietetyk.edu.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here