Rękawiczki jednorazowe w salonie kosmetycznym – dlaczego tak?

0
881
Rękawiczki jednorazowe w salonie kosmetycznym

Salony kosmetyczne zazwyczaj są kojarzone z zabiegami upiększającymi i możliwością zrelaksowania się po trudnym tygodniu pracy. Aby to miejsce faktycznie spełniło swoje zadanie, musi spełniać odpowiednie wymogi sanitarne. Jednym z najważniejszych jest zachowanie higieny, w czym pomagają popularne rękawiczki jednorazowe. Dlaczego są one tak ważne w pracy kosmetyczki i w jakim celu się z nich korzysta?

Rękawiczki jednorazowe a higiena w pracy kosmetyczki

Rękawiczki jednorazowe mają za zadanie przede wszystkim zapewnić niezbędne warunki higieniczne podczas pracy kosmetyczki. Należy je wymieniać po każdym zabiegu, szczególnie jeśli zostały przy nim ubrudzone. Rękawiczki chronią dłonie samej kosmetyczki przed ubrudzeniem trudno zmywalnymi kosmetykami. Jednocześnie stanowią dodatkową ochronę w przypadku groźnych chorób zakaźnych. Każdy klient salonu kosmetycznego może być zarażony, dlatego jednorazowe rękawiczki to absolutna podstawa w każdym gabinecie.

Oprócz tego rękawiczki spełniają jeszcze jedną funkcję — robią dobre wrażenie. Większość klientów przychylniej spojrzy na kosmetyczkę, która podczas swojej pracy zachowuje się profesjonalnie. A rękawiczki jednorazowe są kojarzone właśnie z profesjonalizmem i odpowiedzialnością. Wywieranie dobrego wrażenie to dodatkowy atut wynikający z korzystania z tego akcesorium.

Jakie rękawiczki jednorazowe wybrać do salonu kosmetycznego?

Na rynku można aktualnie znaleźć wiele różnych rodzajów rękawiczek jednorazowych. Wiele z nich można znaleźć m.in. w sklepie https://czystyszop.pl/13-rekawiczki, gdzie można od razu zakupić je w dużej ilości w przystępnej cenie. Wśród najpopularniejszych rodzajów rękawiczek można wymienić:

  • lateksowe — są chętnie wykorzystywane, dobrze chronią kosmetyczkę, jednak stosunkowo często wywołują reakcję alergiczną;
  • winylowe — są najmniej rozciągliwe z wymienionych typów, więc częściej się rozrywają, ale rzadko powodują reakcję alergiczną;
  • nitrylowe — są mniej elastyczne od lateksowych, za to rzadziej uczulają i równie dobrze chronią przed substancjami chemicznymi.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here