Podstępny świat mody

0
1090
Podstępny świat mody

Diabeł tkwi w szczegółach. Jeżeli chcemy wywrzeć dobre wrażenie, powinniśmy baczną uwagę zwrócić na drobiazgi, które mają niebagatelny wpływ na to, w jaki sposób nasza stylizacja zostanie odebrana przez otoczenie. Nawet najlepsza kreacja może zostać skutecznie zniszczona przez dobór niewłaściwej biżuterii, a z drugiej strony popularna sukienka z sieciówki może zyskać dzięki odpowiedniemu doborowi dodatków. Jak odnaleźć się w labiryncie mody i jednocześnie nie zbankrutować?

Recepta na bycie modnym

Czy istnieje uniwersalny kanon mody? Wbrew pozorom pytanie nie należy do najłatwiejszych. Popularna opinia głosi, że Paryż to stolica mody. Zapewne tam kształtują się kanony, także te nieśmiertelne i obowiązujące zawsze. Dużo w tym prawdy, choć niejeden Anglik zapłonie oburzeniem, wskazując wkład Wielkiej Brytanii w kształtowanie światowych gustów odzieżowych. Będzie miał rację – choćby charakterystyczne dla mieszkańców stolicy Albionu tweedowe marynarki, które nie gasną i każdego roku zdobywają rzesze kolejnych wielbicieli. A co z Włochami? To tu swoje kwatery główne ma wielu projektantów o uznanej renomie, to tutaj odbywają się pokazy mody wytyczające trendy na nadchodzące sezony.

Poza głównym nurtem istnieją też inne ośrodki kształtowania gustów. Swój charakterystyczny styl posiada południe Europy, nie wolno lekceważyć minimalistycznego nurtu skandynawskiego, a zdawałoby się niezłomne fundamenty klasycznej mody odważnie podgryzają przedstawiciele nurtu niezależnego, który efektownie wymyka się klasyfikacjom geograficznym. Pracownie młodych projektantów, niezależnie od tego, czy są one zlokalizowane w Berlinie, Pradze, czy Warszawie nieustannie przyciągają nowych wielbicieli, skuszonych niebanalnym podejściem i często ekstrawaganckim traktowanie utartych wzorców. Walka o klienta trwa najlepsze, jak jednak na tym skorzystać?

Dodatki w roli głównej

W tym miejscu na scenę wkraczają dodatki. Dlaczego są aż tak ważne? Żeby to zrozumieć, warto sobie przypomnieć ostatnią wyprawę do kina, teatru lub restauracji. W takich miejscach zazwyczaj oglądamy innych ludzi i świadomie lub nie poddajemy ich subiektywnej ocenie. Ocenie kształtowanej na podstawie pierwszego wrażenia. Kluczowe wpływ na to, jakie wywrzemy wrażenie, mają dodatki wyróżniające. Może to być niezwykły naszyjnik, para kolczyków, bransoletka lub zegarek. Charakterystyczna biżuteria z powodzeniem potrafi przyćmić kolor, krój i strukturę kreacji. Stanowi faktor przyciągający uwagę i wbijający się w pamięć. Taki efekt jest stosunkowo prosty do osiągnięcia w przypadku na przykład naszyjnika wysadzanego brylantami. Służą one do podkreślenia prestiżu i statusu społecznego właściciela.

Czy jednak osiągnięcie widowiskowego efektu musi łączyć się z ogromnymi wydatkami? Tania biżuteria może cechować się dobrą jakością, będzie przy tym stanowiła znacznie łatwiejszą drogę do osiągnięcia zamierzonego efektu. O tym, że piękne, nietuzinkowe dodatki nie muszą rujnować naszego portfela, z łatwością przekonamy się, poznając ofertę firmy Edibazzar. W jednym miejscu dobierzemy dodatki zarówno na nieformalne spotkanie z przyjaciółmi, jak i na oficjalną, służbową kolację.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here