Osocze bogatopłytkowe – co musicie wiedzieć o zabiegu z jego użyciem?

0
1743
Osocze bogatopłytkowe

Chcesz odmłodzić skórę twarzy, ale nie chcesz uciekać się do takich metod jak botoks? Na rynku medycyny estetycznej istnieje wiele alternatyw dla niego. Mowa tutaj przede wszystkim o mezoterapii, ale także o bardzo popularnym w ostatnim czasie zabiegu, w czasie jakiego wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe pacjenta. Metodę ta znana jest również jako wampirzy lifting. Skąd ta niezwykła nazwa, budząca skojarzenia z transylwańskimi zamkami i ich niezwykłymi mieszkańcami? Dowiedz się, czytając nasz artykuł.

Siła natury

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w przeciwieństwie do bardziej radykalnych metod jak np. chirurgia plastyczna, wykorzystują często zasoby oraz właściwości naszego organizmu, aby poprawić jego zdrowie, a tym samym wygląd. Tak jest właśnie w wypadku zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego, zwanego też wampirzym liftingiem. Procedurę tą znajdziemy w większości salonów medycyny estetycznej na rynku. (Przykładem może być tu Skopia, jakiej ofertę znajdziecie pod poniższym linkiem: skopia-ec.pl/zabieg/osocze-bogatoplytkowe-regeneris/). Polecana przez specjalistów ze względu na wysoką skuteczność, a także bezpieczeństwo, stała się w ostatnim czasie jednym z najpopularniejszych sposobów na odmłodzenie skóry.

Dlaczego wampirzy lifting?

Wyjaśnienie zagadki jest bardzo proste. Do zabiegu bowiem używa się osocza pacjenta, a więc po części jego krwi. Stąd też to wampirze skojarzenie, jakiemu procedura zawdzięcza swoją nietypową nazwę. Drugi powód to efekt odmładzający, dzięki któremu powstrzymujemy starzenie, co również kojarzy się z nieśmiertelnymi przecież wampirami. 😉

Osocze bogatopłytkowe przynosi bardzo silny efekt odmłodzenia. Oczywiście wszystko zależy od tego z jakim problemem przychodzimy do salonu, a także jaki rodzaj skóry posiadamy. Dla kogo zatem rekomendowany jest wampirzy lifting?

Przede wszystkim dla osób, jakie borykają się z problemem drobnych zmarszczek na twarzy, utraty jędrności skóry, a także jej przebarwień.

Jak długo będziemy czekać na efekty? Pierwsze powinny być widoczne po upływie miesiąca. Aby je wzmocnić należy wykonywać zabieg seriami.

Choć zabieg z użyciem osocza nie należy do najtańszych to z całą pewnością jest warto swojej ceny. Pozwala rozprawić się z licznymi problemami skórnymi za jednym zamachem, a przy tym cechuje się wysokim bezpieczeństwem i brakiem powikłań.

Alternatywa dla botoksu

Wampirzy lifting często nazywany jest naturalną alternatywą dla botoksu. Trudno się z tym nie szkodzić. Choć sam botoks nie jest szkodliwy to mimo wszystko nie pochodzi z naszego organizmu. To syntetyczna substancja, podobnie jak kwas hialuronowy używany w czasie mezoterapii i innych zabiegów odmładzających. Dlatego też nie dziwi fakt, że coraz więcej osób decyduje się tą procedurę w miejsce innych, bardziej radykalnych. Oferuje ją również coraz więcej salonów.

Przy wyborze odpowiedniego miejsca dla siebie, zwróćmy uwagę na to, by używane przy zabiegu osocze było właśnie osoczem bogatopłytkowym, a nie zwykłym, bowiem nie przyniesie ono pożądanych przez nas efektów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here