Odnowa paznokci – czy zawsze robić ją od podstaw?

0
2076
Odnowa paznokci - czy zawsze robić ją od podstaw?

Bardzo często stylizacja paznokci tydzień czy dwa po zabiegu nie wygląda tak dobrze, jak od razu po wyjściu z salonu lub samodzielnym wykonaniu. Dzieje się tak z prostych przyczyn – paznokcie stale rosną, w różnym tempie, a nasze dłonie są przez cały czas poddawane działaniu czynników zewnętrznych. Dlatego też bardzo szybko mamy ochotę na poprawienie wyglądu naszych paznokci, co nie zawsze musi oznaczać jego zmianę od podstaw. 

Stylizacja żelem i jej uzupełnienie

Żel jest doskonałym produktem do wykonania manicure, gdy mamy problem z osłabioną lub krótką płytką, którą niełatwo jest zapuścić. Przedłużanie i utwardzanie naturalnej płytki żelem po stylizacji wykonanej do 3 tygodni zazwyczaj uzupełnia się, nie piłując jej całkowicie, a dokładają do niej materiał przy skórkach. 

Wiele stylistek przed manicurem uzupełniającym ocenia indywidualnie, czy nałożona poprzednio warstwa żelu jest w stanie nadal przedłużać i utwardzać płytkę, czy znajduje się ona na tak małej powierzchni, że możliwe jest jej złamanie. Sytuacja ta zależy również od długości przedłużenia. Jeżeli jest ono dłuższe niż płytka paznokcia, należy nałożyć żel i uformować kształt na nowo. Jeśli jednak odrost nie jest zbyt duży, można wierzchnią warstwę topu, koloru i żelu spiłowac, a następnie postarać się o uzyskanie krzywej C, czyli odpowiedniego kształtu paznokci. Procedura związana ze skórkami i przygotowaniem płytki jest taka sama, jak w przypadku pierwszej stylizacji żelem, jednak tym razem samo wykonywanie jej jest o wiele krótsze. 

Na jej trwałość oczywiście wpływa również jakość używanych produktów, których przeznaczenie należy rozróżniać. Wiele rodzajów żeli nie tylko służy do utwardzania i przedłużania paznokci, ale także np. do nadania naturalnego koloru paznokciom przy stylizacji typu french manicure. Odpowiednie kosmetyki i narzędzia do tego typu zabiegów znajdziesz w sklepie internetowym Bluesky Polska.

Odnowa manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy charakteryzuje się przede wszystkim swoją naturalnością i tym, że przedłuża od trwałość stylizacji, jednak nie tak bardzo, jak żel. Malowanie paznokci lakierem hybrydowym daje nam efekt cienkich, jednak nieco wzmocnionych paznokci, których kolor nie odpryskuje, a płytka jest bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. Stąd też dokładanie produktu w postaci bazy mija się tutaj z celem i warto jest wykonać manicure od podstaw, chcąc go odnowić, ponieważ i tak będziemy musiały spiłować kolor, a co za tym idzie – sam lakier. Pozostawiając na płytce cienką warstwę bazy i tak jesteśmy zmuszone dołożyć produkt pod same skórki, zatem cała aplikacja jest tak samo czasochłonna, jak jej odnowa. 

Można tutaj jednak zastosować trik znany z renomowanych salonów i przedłużyć znacznie trwałość stylizacji, a mianowicie dotrzeć kolorem pod skórki za pomocą metalowej szpatułki. Taki zabieg sprawi, że kolor będzie pod skórkami, a gdy paznokieć będzie odrastał, sam odrost bez koloru będzie widoczny znacznie później, nawet do kilku-kilkunastu dni.  

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here