Objawy hemoroidów w ciąży

0
982
Objawy hemoroidów w ciąży

Hemoroidy to bolesne i krwawe guzki, które pojawiają się na skórze w okolicach odbytu. Tak naprawdę mogą się rozwinąć u każdego, jednakże zdecydowanie najbardziej narażone są na nie kobiety w ciąży. Szacuje się, że nawet co druga dziewczyna spodziewająca się dziecka może zmagać się z tym nieprzyjemnym i wstydliwym problemem zdrowotnym. A jakie są objawy hemoroidów w ciąży i jak można się ich pozbyć, by jednocześnie nie zaszkodzić dziecku i nie musieć łykać żadnych potencjalnie groźnych medykamentów?

To zupełnie normalne, że gdy kobieta zachodzi w ciążę, jej organizm totalnie się zmienia. Ciało z tygodnia na tydzień wygląda inaczej, a przy tym także zachowuje się inaczej, co niestety może doprowadzić do rozwoju nietypowych dolegliwości i problemów skórnych oraz zdrowotnych. Jednym z nich są właśnie hemoroidy. Są one chorobą naczyń krwionośnych, która niby nie jest specjalnie poważna, ale jednak uprzykrza życie. Bardzo ważne na pewno jest to, aby jak najwcześniej dostrzec pierwsze sygnały świadczące o rozwijaniu się hemoroidów. Kobiety w ciąży powinny po prostu regularnie obserwować swoje ciało. Najlepiej by było, gdyby każdego dnia sprawdzały, czy przypadkiem coś się w nim nie zmieniło.

Objawy hemoroidów w ciąży

Objawy hemoroidów w ciąży są natomiast dość wyraźne i charakterystyczne, dlatego raczej trudno je przeoczyć czy pomylić z czymś innym. Tak naprawdę większość zdaje sobie sprawę z tego, jak wyglądają te zmiany skórne. Hemoroidy to takie niewielkie guzki wypełnione krwią, które pojawiają się bezpośrednio przy odbycie. Mogą swędzieć, czasami też pieką, ale na ogół nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Dopiero gdy choroba przybierze ostrzejsze stadium, hemoroidy mogą zacząć pękać i krwawić, bo będzie się oczywiście wiązać z odczuwaniem silniejszych dolegliwości bólowych. Trudno pomylić je z czymkolwiek innym. Jest to dobry znak, bo dzięki temu hemoroidów dość łatwo można się pozbyć.

Tak naprawdę lepiej jednak zapobiegać niżeli leczyć. A każda kobieta, która zachodzi w ciążę i wolałaby uniknąć nabawienia się bolesnych hemoroidów, powinna po prostu skupić się na tym, by odżywiać się zdrowo i racjonalnie. Dieta bogata w błonnik pokarmowy świetnie usprawni pracę jelit i zapobiegnie zaparciom.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here