Na czym polega mikrodermabrazja?

0
1862
Na czym polega mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to jeden z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych. Występuje w wielu wariantach i działa na różnych rodzajach skóry. Na czym polega ten zabieg?

Mechaniczne ścieranie naskórka

Mikrodermabrazja nazywana jest też kontrolowanym mikropeelingiem. Polega ona na mechanicznym złuszczaniu warstwy rogowej naskórka, a także głębszych warstw skóry. Wykonuje się to za pomocą głowic ze szlifującymi kryształami korundu lub diamentu. Istnieje także mikrodermabrazja tlenowa. Taka ingerencja w skórę pobudza kolagen i elastynę. Dzięki temu organizm znów zaczyna produkować większe ilości tych substancji. Najczęściej zabieg ten wykonuje się na szyi, dekolcie oraz plecach. Skóra jest po nim gładka, rozświetlona, ujędrniona, a zmarszczki są zdecydowanie spłycone.

Kto może poddać się mikrodermabrazji?

Zabieg mechanicznego ścierania naskórka jest dedykowany osobom borykającym się z zaskórnikami, trądzikiem, prosakami, czy rozszerzonymi porami. Mikrodermabrazja jest skuteczna także w walce z cellulitem, rozstępami, czy przy pierwszych oznakach starzenia. Metoda ta jest odpowiednia dla cery każdego typu. Najczęściej decydują się na nią kobiety po 25. roku życia, jednak chętnych nie brakuje także wśród mężczyzn. Nie wszyscy jednak mogą poddać się temu zabiegowi. Nie jest on wskazany u osób z łuszczycą, w stanach zapalnych skóry, czy podczas stosowania leków przeciwzakrzepowych.

Mikrodermabrazja w domu? Czemu nie!

Mikrodermabrazję wykonują praktycznie wszystkie salony kosmetyczne. Oferta jednego z nich jest dostępna w tym miejscu. Zabieg wykonany w salonie jest kosztowny, ale daje bardzo dobre efekty. Jest to zasługa nie tylko sprzętu, ale także dobrze wykwalifikowanych pracowników. Jednak niewiele osób wie, że można ją także wykonać bezpiecznie w domu. Najprostszym sposobem jest zakup maseczki złuszczającej. Tego typu produktów jest mnóstwo na rynku i znajdziemy je w każdej drogerii. Producenci kosmetyków poszli jednak krok dalej i przygotowali bardziej zaawansowane produkty. Jeden z nich jest bowiem zabiegiem trzyetapowym. Najpierw wykonujemy termiczny peeling gruboziarnisty, następnie nakładamy serum eksfoliujące, by wszystko zakończyć maską chłodzącą. Innym sposobem, ale dającym podobne efekty, jest zabieg rozpoczynający się od głębokiego peelingu. Następnym krokiem jest nałożenie aktywnej maski, a na koniec kremu łagodzącego. Jak widać, sposobów jest wiele, a wszystko zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Mikrodermabrazja zawsze pomoże wygładzić naszą cerę. Dzięki niej skóra znów będzie jędrna i elastyczna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here