Korony na zęby – co musisz o nich wiedzieć?

0
2706
Korony na zęby – co musisz o nich wiedzieć?

Z pewnością każdy z Was niejednokrotnie spotkał się z określeniem, jakim jest korona na zęby. Czym jednak dokładnie ona jest? W jaki sposób się ją zakłada i czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania, jeśli chodzi o jej założenie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, znajdziecie państwo w naszym poniższym artykule.

Co to jest korona na zęby?

Jeśli mielibyśmy użyć najprostszego określenia, które definiowałoby to, czym dokładnie jest korona na zęby, z całą pewnością zawierałoby ono informację o tym, że takie korony zębowe legionowo są stosowane przede wszystkim w sytuacjach, kiedy nasz naturalny ząb jest ułamany lub ukruszony, ale nie w całości. Założenie korony na zęby zakłada bowiem, że jest ona budowana na naturalnym zębie – właśnie w sytuacjach, w których jego część jest zniszczona. Nie jest to jednak jedyna sytuacja, kiedy korony na zęby są zakładane. Bardzo często są one też rekomendowane przez lekarzy stomatologów, kiedy na naszych zębach występują przebarwienia na szkliwie, które z kolei powodują nieestetyczny wygląd naszych zębów.

Kiedy nie można założyć korony na zęby?

Skoro wiemy już, jakie dokładnie są wskazania, jeśli chodzi o założenie korony na zęby, pora zastanowić się nad przeciwwskazaniami. Oczywistym jest, że nie możemy założyć korony na zębie, który jest zbyt mocno zniszczony. Wówczas wystąpi problem, jeśli chodzi o utrzymanie się korony na zębie. Jeśli cierpimy na zaawansowaną chorobę przyzębia, także nie możemy założyć koron zębowych.

Dlaczego warto zdecydować się na założenie korony zębowej?

To, co jest zdecydowanie czynnikiem, który przemawia na korzyść, jeśli chodzi o założenie korony na zęby, to przede wszystkim kwestia dotycząca znaczącej poprawy wyglądu naszych zębów. Co więcej, korony na zęby są trwałe, tym samym, można śmiało powiedzieć, że jest to inwestycja na długie lata. Nie należy się zatem przejmować tym, że koszt założenia korony zębowej jest wysoki. Patrzmy na ten zabieg w perspektywie lat, podczas których będziemy cieszyć się pięknym i zdrowym uzębieniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here