Kamizelka kajakowa na rodzinny spływ

0
967
Kamizelka kajakowa na rodzinny spływ

Wybierając się na spływ kajakowy trzeba pamiętać o bezpieczeństwie. Każdy kajakarz prędzej, czy później zaliczy wywrotkę i upadek do wody. Dlatego ważna jest odpowiednia kamizelka kajakowa. Pomoże ona wypłynąć z każdej niebezpiecznej sytuacji.

Jednak jaką kamizelkę wybrać by odpowiadała naszym potrzebom? Przecież co innego będzie odpowiednie dla dziecka, a co innego dla dorosłego pływaka. Na szczęście nie jest to zbyt skomplikowana kwestia. Wystarczy krótka lektura, by dobrać odpowiedni ekwipunek do naszych potrzeb.

 

  • Kamizelka kajakowa – asekuracyjna, czy ratunkowa?

 

Wybierając kamizelkę, pierwszy wybór którego musimy dokonać jest między asekuracyjną, a ratunkową. Z pozoru niewiele je różni – wszakże ich podstawową funkcją jest utrzymywanie nas na powierzchni. Jednak diabeł tkwi w szczegółach – to właśnie one decydują o tym, w jaki sposób kamizelka zadziała w nagłych wypadkach.

Najbezpieczniejszą opcją jest zawsze kamizelka ratunkowa. Jej konstrukcja wymusza odpowiednią postawę w wodzie, dzięki czemu nasza głowa, a zwłaszcza usta, będą zawsze nad powierzchnią. Idealnie się sprawdzi w przypadku dzieci i wszystkich tych, którzy nie czują się najpewniej w wodzie.

Mimo że najbezpieczniejsze, kamizelki ratunkowe ograniczają nieco ruchy. Można to boleśnie odczuć, zwłaszcza podczas wiosłowania. Dlatego też zwykle używane są przez najmłodszych pasażerów, którzy i tak zazwyczaj nie chwytają za wiosło. 

Jeśli jednak chcemy jednocześnie cieszyć się swobodą, oraz bezpieczeństwem oferowanym przez środki ratunkowe, warto rozważyć kupno kamizelki pneumatycznej. Napełniają się one powietrzem dopiero po upadku do wody, dzięki czemu w spoczynku są mniejsze i wygodniejsze od wszelkich innych środków ratunkowych, czy asekuracyjnych. Niestety odbija się to także na ich cenie – najtańsze kosztują 300 złotych, a i to nie licząc zapasu nabojów z sprężonym powietrzem.

Jeśli jednak radzimy sobie w wodzie, najlepszym wyborem będzie kamizelka asekuracyjna. Lekka, wygodna i stosunkowo tania, z pewnością nas nie zawiedzie. Ułatwi wypłynięcie w razie wywrotki, ale nie będzie ograniczała ruchów. Dobra kamizelka kajakowa sprawdzi się na praktycznie wszystkich rzekach.
W obecnych czasach zakupy najlepiej robić przez internet. Nie wynika to jedynie z pandemii. W sklepach stacjonarnych po prostu czeka na nas mniejszy wybór i wyższe ceny. Dlatego szukając odpowiednich kamizelek na spływ warto zajrzeć pod adres GoSUP.pl. Znajdziesz tam wszelkie akcesoria niezbędne nad wodą, bez wychodzenia z domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here