Jak dbać o tłustą cerę latem?

0
1717

Lato to pora roku, w trakcie której posiadaczki cery tłustej powinny szczególnie uważać na kwestie związane z pielęgnacją. Wszak bardzo wysoka temperatura, intensywne promienie słoneczne, chlor w wodzie basenowej, zimne powietrze z klimatyzacji nie służą żadnemu typowi skóry, z tłustą na czele. Jak zatem zadbać o to, by skóra tłusta miała zapewnioną odpowiednią pielęgnację latem? Podpowiadamy!

Oczyszczanie cery tłustej

Latem każdy z nas poci się o wiele bardziej. W związku z tym w ciągu dnia zdarza nam się kilkukrotnie brać prysznic i zmywać twarz. Niestety w przypadku skóry tłustej nie jest to dobrym rozwiązaniem. Zbyt częste przemywanie twarzy, w szczególności z użyciem kosmetyków wysuszających, zawierających substancje zapachowe i drażniące, może pogorszyć stan cery. O wiele lepszym pomysłem jest mycie twarzy dwukrotnie: rano i wieczorem, natomiast w ciągu dnia spryskiwanie jej wodą termalną dla odświeżenia.

Stosowanie bibułek matujących

Nie jest tajemnicą, że jednym z największych problemów trapiących osoby z cerą tłustą jest nadmierne błyszczenie się skóry. Wiele osób w takich momentach sięga natychmiast po puder w kamieniu lub dokłada kolejną warstwę fluidu. Niestety, takie działanie kończy się tragicznie dla skóry. Duża warstwa fluidu, pudru w połączeniu z wysoką temperaturą może skutkować zatkanymi porami, pojawieniem się wyprysków, ogólnie mówiąc, pogorszeniem się jej stanu. Rozsądniejszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po bibułki matujące, które wchłoną nadmiar sebum i pozostawią skórę matową.

Używanie kremów matujących

Latem używanie kremów matujących jest wręcz zbawienne, szczególnie dla skóry suchej. Jak już wspomnieliśmy, sporym kłopotem dla osób ze skóra tłusta, jest jest błyszczenie związane z nadmiernym wydzielaniem sebum. Pod wpływem gorąca niestety problem ten się nasila. Dlatego warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości krem matujący, który nie tylko wyreguluje poziom sebum, ale także pozostawi skórę piękną i gładką.

Ochrona przeciwsłoneczna

To jeden z najważniejszych punktów, dotyczących pielęgnacji skóry tłustej latem. Ochrona przeciwsłoneczna w formie kremu, sprayu, to absolutna konieczność. Kosmetyk z filtrem UV powinien być zawsze pod ręką, a skóra zawsze powinna być zabezpieczona przed szkodliwym działaniem słońca. Uchroni to przed przykrymi konsekwencjami nadmiernej ekspozycji i nie stosowania się do zaleceń lekarzy i dermatologów.

Picie wody

Dostarczanie organizmowi wody to również ważna kwestia dotycząca pielęgnacji skóry. Wszak na jej stan wpływają różne czynniki, także te wewnętrzne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here