Higiena miejsc intymnych latem – dlaczego jest taka ważna dla organizmu?

0
393
Higiena miejsc intymnych latem

Lato już za kilka miesięcy. Powszechnie kojarzymy tę porę roku z wypoczynkiem na plaży (któż z nas nie lubi grzać się w letnim słońcu?), ale nie wolno zapominać, że upał to także różne zagrożenia dla ludzkiego organizmu. Już same promienie słoneczne – jeśli będziemy się na nie zbyt długo i nieostrożnie wystawiać – mogą stanowić pewne zagrożenie (promieniowanie ultrafioletowe). Nie będziemy jednak poruszać w naszym tekście kwestii wpływu UV na ludzkie zdrowie, skupimy się za to na innej kwestii, jaką jest higiena miejsc intymnych latem. Jest to temat czasem przemilczany, ale w gruncie rzeczy bardzo ważny.

Higiena miejsc intymnych latem – dlaczego jest taka ważna dla organizmu?

Prawidłowa higiena miejsc intymnych latem to zadanie niezwykle ważne dla zachowania nie tylko naszego komfortu, ale także – a może nawet przede wszystkim – zdrowia. Taki stan rzeczy wynika stąd, że typowe dla pory letniej wysokie temperatury oraz wilgotne powietrze to czynniki, które mogą w krótkim czasie doprowadzić do rozwoju infekcji i podrażnień.

Tego typu problemy zdrowotne czasem powodują jedynie dyskomfort oraz lekki ból, ale czasem skutkuje to poważniejszymi infekcjami. To właśnie dlatego, jeśli chcesz uniknąć tych problemów, koniecznie zwróć uwagę na to, czy w prawidłowy sposób dbasz o swoje miejsca intymne. Poniżej przedstawiamy Ci kilka praktycznych porad:

  • regularna kąpiel,
  • właściwy dobór kosmetyków,
  • przewiewne ubrania,
  • nawodnienie organizmu.

Regularna kąpiel

Wydaje się oczywiste, że regularna kąpiel to absolutna podstawa, jeśli chcesz zadbać o okolice intymne. W odniesieniu do pozostałych pór roku zaleca się mycie miejsc intymnych nie rzadziej niż raz na dzień. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja, jeśli chodzi o porę letnią – w tym przypadku lepiej robić to minimum dwa razy dziennie. Jeśli dodatkowo odwiedzasz siłownię, jeździsz na rowerze czy pracujesz fizycznie, potrzebne Ci będzie dodatkowa kąpiel w trakcie dnia.

Właściwy dobór kosmetyków

Jak wiadomo, używanie kosmetyków pomaga w nawilżeniu skóry ciała oraz utrzymaniu go w odpowiedniej czystości. Taki stan rzeczy nie oznacza jednak, że możemy korzystać z dowolnych detergentów. Wręcz przeciwnie – nierozważne działanie w tej kwestii może doprowadzić do podrażnienia skóry w okolicach intymnych, a jak wiadomo, naskórek jest w tych miejscach wrażliwy i podatny na infekcje.
W razie problemów, pamiętaj, że możesz poradzić się swojego lekarza od miejsc intymnych – Ginekologa Macieja Zalewskiego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here