Gdy włos jednak spada z głowy – jak leczyć łysienie

0
1203
łysienie
fot. pixabay.com

W czasach gdy wygląd odgrywa istotną rolę w naszym życiu, utrata włosów może dosyć mocno obniżyć naszą samoocenę. Przyczyna łysienia chociaż często dziedziczna to nie jest do końca znana. Podejrzewa się, że znaczący wpływ ma  wysoki poziom testosteronu który powoduje uszkodzenie mieszka włosowego. Na ten moment niemożliwe jest zatrzymanie procesu łysienia a jedynie opóźnienie. Typ pierwszy charakteryzuje się łysieniem od czoła, drugi natomiast – od czubka głowy co skutkuje pojawieniem się łysego placka z tyłu głowy.

 

Jak zapobiec utracie włosów

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/lek-na-wlosy/

Na rynku mamy wiele specyfików hamujących wypadanie włosów jednak wszystkie działają tylko doraźnie. Po odstawieniu problem prawdopodobnie powróci. Kolejnym problemem jest fakt, że nie każdy specyfik zadziała na każdego – stąd zanim się poddamy, warto wypróbować kosmetyku z innym składnikiem aktywnym. Natomiast, o ile łysy mężczyzna wciąż może być atrakcyjny, tak nielicznym kobietom pasuje taka fryzura.

 

Łysienie u kobiet to nie tylko kwestia atrakcyjności

Sprawa w tym przypadku jest bardziej skomplikowana. Przede wszystkim akceptacja społeczna. Co innego gdy kobieta decyduje się na zgolenie głowy w momencie gdy sama ma na to ochotę. W innym przypadku, zapewne wolałaby ukryć problem. Brak włosów może mocno obniżyć samoocenę i wpłynąć na pewność siebie. Kobiety najczęściej z powodu wahań hormonalnych po porodzie czy też chorobie nowotworowej. Sytuacja jest o tyle prostsza, że łysienie u kobiet jest uleczalne. Pomocne też będzie stosowanie suplementów takich jak biotyna, żelazo oraz cynk. Dobrym pomysłem jest też spożywanie herbat ziołowych ze skrzypu czy pokrzywy. Na czas leczenia można zainwestować w perukę która może do złudzenia przypominać nasze naturalne włosy czy nosić ozdoby w postaci chust czy kapeluszy by proces powrotu do zdrowia był przyjemniejszy a każde spojrzenie w lustro nie przypominało nam o trudnym czasie

 

Przeczytaj też: http://ortho-med.pl/skutki-niedoborow-witamin-z-grupy-b/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here