Depilacja laserowa – sprawdzamy, co warto o niej wiedzieć

0
1592
Depilacja laserowa – sprawdzamy, co warto o niej wiedzieć

Na samym początku warto zaznaczyć, że jest to jedyna metoda gwarantująca trwałe usuniecie owłosienia. Właśnie to odróżnia ja od popularnego wosku, depilatora, maszynek do golenia czy też kremów. Poniżej kilka istotnych kwestii, z którymi warto się zapoznać przed wizytom w salonie kosmetycznym.

Depilacja laserowa – czas przed zabiegiem

Okazuje się, ze zabieg depilacji laserowej nie może zostać wykonany od tak po prostu. Czas przygotowania do niego może w niektórych przypadkach wynosić nawet miesiąc. Jest to oczywiście ściśle powiązane z trybem życia danej klientki/klienta. Spore znaczenie ma opalanie. Jeśli ktoś jest jego zwolennikiem, to niestety musi zrezygnować z przyjmowania promieni UV już co najmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem. Co więcej należy zaprzestać stosowania herbatek odchudzających, a także picia naparów ziołowych. Znaczenie mają tutaj ich składniki, które są substancjami światłouczulającymi. Mowa tu między innymi o szałwii, skrzypie polnym, bratku, czy też dziurawcu. Około dwa tygodnie, to okres, którego należy pilnować w przypadku przyjmowania antybiotyków. Taki czas powinien minąć od ostatniej dawki leku. Co więcej na miesiąc przed wizytą powinno się zaprzestać stosowania depilatora, wosku, kremu, a także pęsety w celu usuwania nadmiernego owłosienia. Dopuszcza się jedynie stosowanie maszynki do golenia. To właśnie jej należy użyć tuż przed wykonaniem zabiegu depilacji.

Depilacja laserowa – przebieg

Jeśli klient/klientka zastosowała się do wszystkich zaleceń to może zgłosić się na wizytę w salonie kosmetycznym. Podczas niej personel sprawdzi, czy na skórze nie ma żadnych infekcji np. opryszczki. Jeśli takowe wystąpią lub pojawią się stany zapalne, to zabieg będzie musiał zostać przełożony. Stanie się tak również gdy kobieta jest w ciąży lub karmi piersią. Jednak jeśli nie ma przeciwwskazań to rozpoczyna się przygotowanie do depilacji. Polega ono na dokładnym oczyszczeniu miejsc, które mają zostać pozbawione owłosienia. Następnie obsługa przykłada do ciała głowicę lasera, która emituje wiązkę światła. To z kolei trafia bezpośrednio w melaninę znajdującą się w mieszkach włosowych. Następnie zachodzi zjawisko selektywnej termolizy. To ono sprawia, że destrukcji ulegają procesy odpowiedzialne za wzrost włosków.

Depilacja laserowa – co po zabiegu?

Depilacja laserowa wykonywana w gabinecie kosmetycznym np. https://salonpieknecialo.pl/ będzie składała się z kilku serii. Należy o tym pamiętać przy umawianiu się na pierwszą wizytę. Warto wybierać terminy jesienno-zimowe, ponieważ wówczas nie ma tak silnego promieniowania UV. Po samym zabiegu należy zastosować się do takich samych wytycznych jak przed depilacją. Dodać do nich powinno się jeszcze zakaz pobierania gorących kąpieli, a także wizyt w saunie. Odrastających włosków powinno się pozbywać w sposób zalecony przez kosmetyczkę. Może się okazać, że poprosi ona o ich pozostawienie, tak by same wypadły lub zostały usunięte tuż przed kolejną fazą depilacji. Pamiętać trzeba również o tym, by nie stosować w tym czasie kremów na bazie spirytusu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here