Czym depilować pachy?

0
1351
Czym depilować pachy

Jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych jest depilacja pach. Wykonuje się ją nie tylko ze względu na estetykę, ale również higienę. Przy usuwaniu włosków posiłkujemy się wieloma sposobami – począwszy od tradycyjnej maszynki, po wosk, kremy, a nawet laser! Która z metod jest najlepsza? Jakie są wady i zalety każdej z nich?

Wosk i laser – dla osób stawiających na trwałość

Choć depilacja pach maszynką i kremem jest łatwa i tania to jednak jej największym mankamentem jest konieczność regularnego powtarzania. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku usuwania włosków woskiem. Jej największym atutem jest skuteczność, która sprawia, że skóra pod pachami przez kilka tygodni pozostaje gładka. Nie jest jednak pozbawiona wad. Największą z nich jest dyskomfort podczas wyrywania włosków.

Ostatnią metodą na przeprowadzenie trwałej depilacji pach jest laser. Choć nie należy do najtańszej to jednak zapewnia najdłuższe rezultaty. Jeśli jednak policzylibyśmy koszt zakupu jednorazowych maszynek, kremów czy wosków, w ostatecznym rozrachunku może okazać się, że depilacja laserowa nie jest aż tak dużym wydatkiem.

Ponadczasowa maszynka do golenia

Pierwszym skojarzeniem, jakie nasuwa się na myśl o depilacji pach jest maszynka. Nic w tym dziwnego. To bowiem najpopularniejszy, wręcz nieśmiertelny sposób na pozbywanie się niechcianego owłosienia. Tani, prosty, szybki i nie nakładający konieczności udawania się do gabinetu kosmetycznego. Czy jednak pozbawiony wad? Niestety nie. Depilacja pach charakteryzuje się małą skutecznością. Zgolone włoski już po kilku dniach odrastają, przez co czynność musi być regularnie powtarzana. Nie wspominając już o tym, że ciągłe golenie wzmacnia strukturę włosków, przez co stają się grubsze i mocniejsze. Jednorazowa maszynka do golenia to doskonałe rozwiązanie w sytuacji awaryjnej, takiej jak wyjazd czy nieplanowane wyjście. Pozwala bowiem na szybkie pozbycie się owłosienia, nie zostawiając śladów po ich usunięciu.

A może krem?

Do depilacji pach może być używany specjalny krem. Jego innowacyjna formuła usuwa zewnętrzną część włoska, pozostawiając cebulki w nienaruszonym stanie. Największym atutem tej metody jest łatwość zastosowania. Jedyne, co należy zrobić to nałożyć na skórę kosmetyk i po kilku minutach ściągnąć przy użyciu specjalnej szpatułki. W sklepach i drogeriach dostępnych jest wiele kremów do depilacji, a ich koszt zakupu jest niewielki. Minusem jest krótka skuteczność. Podobnie jak w przypadku depilacji maszynką, włoski po zastosowaniu kremu szybko odrastają.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here