Czy zielona herbata jest zdrowa?

0
1805
Zielona herbata

W dzisiejszych czasach zdrowe odżywianie, dieta i odchudzanie stały się najbardziej popularnymi tematami, które są poruszane nie tylko w świecie gwiazd ale również w naszym codziennym życiu. Moda na bycie fit i prowadzenie zdrowego trybu życia stała się coraz bardziej powszechna i coraz więcej osób zaczęło się do niej stosować. Pogłębiając się w tym temacie, prędzej czy później, trafimy na informacje o pozytywnym działaniu zielonej herbaty. Czy zielona herbata to magiczny napój, który odchudza? 

Czy zielona herbata wspomaga odchudzanie?

Zielona herbata odchudza, ponieważ zawiera katechiny, a dokładnie jeden główny pełniący szczególną, a jest nim EGCG. Powoduje on przyspieszenie metabolizmu. Działa on również profilaktycznie w przypadku wielu chorób, takich jak:

  • miażdżyca tętnic, 
  • zawał serca 
  • powstawanie zakrzepów. 

Przeczytaj też: http://www.auto-poradnik.pl/woskowanie-samochodu-zadbaj-o-swoje-auto/

Zielona herbata spożywana regularne w ciągu dnia może spalać w naszym organizmie nawet 100 kalorii dziennie. Pamiętajmy jednak, że mowa tu o piciu codziennie od 3 do 4 filiżanek tego dobroczynnego napoju. Zielona herbata może również pełnić rolę regulatora poziomu glukozy oraz spowalniać wzrost poziomu cukru we krwi.

Jak uzyskać najlepsze efekty?

Spożywanie ekstraktu z zielonej herbaty to dobry sposób na odchudzanie. Działać będzie wówczas, gdy nie dodamy do niej cukru, ponieważ dodając go spalane kalorii tracą sens i nie wspomagają odchudzania. Herbatę powinno się pić zaraz po przygotowaniu, ponieważ za długie parzenie spowoduje jej gorzki smak. 

Herbata zielona a kofeina

Podczas odchudzania ważną rolę w organizmie odgrywają dwie substancje: polifenole oraz kofeina, ta pierwsza regulują glukozę, i aktywuje enzymy rozpuszczające trójglicerydy. Druga zaś – kofeina, która przy współpracy z polifenolem przyczynia się do przerobienia tłuszczu na energię i pozbywa się nadmiaru wody z organizmu.

W zielonej herbacie znajdująca się kofeina, która przyspiesza termogenezę. Oznacza to, że zielona herbata korzystnie wpłynie na spowolniony metabolizm spowodowany odchudzaniem.

Źródło: https://onkoline.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here