Prześcieradło z gumką do domowej sypialni

0
1111

Stare polskie przysłowie mówi – jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. To oczywiście przenośnia, ale oparta na stwierdzeniu faktu, że wygodne posłanie zapewnia spokojny sen. Jeśli w ciągu nocy prześcieradło się marszczy i uwiera, o komforcie snu nie ma mowy. Jak uniknąć tego problemu?

Dobre prześcieradło do domowej sypialni

Świetnym rozwiązaniem jest prześcieradło obszyte gumką, która utrzymuje je przez cały czas w w stałym miejscu. Dzięki temu nie przesuwa się ono na powierzchni materaca, więc nie tworzą się żadne zgrubienia. Trzeba tylko dobrać odpowiednią wielkość. Prześcieradło z gumką w rozmiarze 160×200 pasuje na materac o takiej samej długości i szerokości, którego grubość może sięgać nawet do 25 cm. Zakłada się je bardzo prosto i zajmuje to naprawdę krótką chwilę. Takie prześcieradło jest bardzo praktyczne podczas domowych czynności. W dodatku tkanina, z której jest wykonane, jest przyjemna w dotyku, trwała, świetnie się pierze i nie wymaga prasowania. Prześcieradło z gumką na materac można kupić w dowolnym kolorze, dobranym do różnych kompletów bielizny pościelowej.

Dla hotelowych gości

Personel hotelowy ma codziennie sporo pracy z przygotowaniem miejsc noclegowych. Dużym ułatwieniem i oszczędnością czasu jest wymiana tradycyjnych prześcieradeł na takie z gumką. Prześcieradło z gumką jest właśnie przystosowane do standardowych rozmiarów pojedynczych hotelowych pojedynczych  łóżek. Panie obsługujące pokoje, zamiast podwijać i wygładzać typowe proste prześcieradła, o wiele szybciej i sprawniej pozakładają takie, które obszyte są dookoła gumką. Jest ona umieszczona w tunelowej zakładce, więc nie pęka podczas zakładania, a po praniu zawsze pozostaje na swoim miejscu. W hotelach najlepiej sprawdzają się prześcieradła białe, nawet po wielokrotnym praniu, zawsze zachowują swój świeży wygląd. Ponieważ nie trzeba ich prasować, prosto z suszarni trafiają do składzików z pościelą. Prześcieradła z gumką są przydatne do podnoszenia standardu wyposażenia hoteli.

Wygoda i oszczędność

Prześcieradło z gumką może być również założone na materac w rozkładanym łóżku polowym i dostawce w hotelowym apartamencie. Dzięki swoim walorom jest wygodne w użytkowaniu i praktyczne. Przy dużej ilości bielizny pościelowej, na przykład w hotelach, szpitalach, akademikach czy internatach, wyraźnie zaznacza się oszczędność energii elektrycznej, bo nie zużywa się jej na maglowanie lub prasowanie. Liczy się też oszczędność czasu i wysiłku personelu obsługującego te placówki. Ograniczenie zużycia prądu jest też nie bez znaczenia dla domowych budżetów.

Komfort i estetyka

Nałożone na materac prześcieradło po zaścieleniu łóżka nie wysuwa się spod narzuty, przez co ułatwia porządkowanie sypialni. A przede wszystkim zapewnia domownikom spokojny sen, co sprzyja pełnej relaksacji.

Wiele ciekawych dodatkowych informacji https://i-posciel.pl/przescieradlo-z-gumka-160×200

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here