Zawał serca u kobiet

0
440
Zawał serca u kobiet

Zawał serca to niebezpieczna choroba, na którą narażeni są głównie mężczyźni, ale atak serca nie szczędzi również kobiet. Zawał serca u kobiet jest rzadszy, ale nie zmienia to faktu, że również są nim zagrożone. Przyczyn zawału jest bardzo dużo, głównie podaje się niehigieniczny tryb życia, palenie papierosów, spożywanie alkoholu, i niestety brak aktywności fizycznej, na który mamy coraz mniej czasu.

Przyczyny zawału serca

Zawał serca u kobietSiedzący tryb życia i niezdrowa dieta powodują, że coraz więcej kobiet narażonych jest na atak serca. Regularne badania i wprowadzenie nieco dyscypliny do życia spowoduje, że zmniejszymy naszą podatność na choroby serca. Bezwzględnie, jeśli tego jeszcze nie zrobiliśmy, powinniśmy rzucić palenie tytoniu, nawet jeśli raczymy się papierosem elektronicznym. Zmiana diety jest istotna, aby wspomóc swoje serce rezygnujemy z niebezpiecznych i szkodliwych tłuszczów trans, zwiększamy ilości spożywanych warzyw i owoców, pijemy więcej wody oraz soków. Jeśli mamy zbyt duże ciśnienie należy zastanowić się nad ilością spożywanej kawy i czarnej herbaty oraz alkoholu, który wbrew pozorom nie obniża ciśnienia.

Nie należy lekceważyć niepokojących objawów, sygnałów z naszego organizmu, że coś jest nie tak. Kobiety najbardziej narażone na zawał serca są po okresie menopauzy, zwiększa się wtedy ryzyko zakrzepicy oraz miażdżycy. Staramy się unikać nadmiernych stresów, a gdy nie jest to możliwe to fundujemy sobie w ciągu dnia czas na relaks, medytację lub spokojny spacer po lesie lub parku.

Zawał serca u kobiet

Jeśli wystąpi u nas niepokojące kołatanie serca, wzmożona potliwość, wymioty oraz nudności, bóle w klatce piersiowej, podbrzuszu, albo ostre nietypowe kłucie w plecach niezwłocznie należy udać się do lekarza, albo zadzwonić po pogotowie. Atak serca ma zwykle kilka objawów na raz. Zdarza się, że objawy mijają same, nie znaczy to jednak, że w naszym organizmie nie zaszły niebezpieczne zmiany. Im szybciej zgłosimy się po pomoc, tym większe szanse mamy na uratowanie zdrowia lub życia, nie warto więc bagatelizować naszego samopoczucia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here