Szukasz dobrego barbera w Lublinie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do kumpla

0
1532
Szukasz dobrego barbera w Lublinie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do kumpla

Sama nazwa barber wielu osobom nie mówi kompletnie nic. Jeśli ktokolwiek ma jakieś pojęcie o zawodzie barbera, to najczęściej kojarzy go z golibrodą. Dopiero kiedy mężczyzna decyduje się zapuścić brodę albo już ją posiada, zacznie bardziej interesować się jej pielęgnacją i właściwym utrzymaniem. Wtedy właśnie odkryje znaczenie nazwy barber shop, bo będzie ono za nim podążać przez cały okres, kiedy będzie nosił zarost.

Kim tak naprawdę jest barber?

Osoby, które podjęły decyzję o zapuszczeniu brody, na pewno za jakiś czas z barberem się spotkają. Często zawód ten kojarzony jest z zawodem męskiego fryzjera. Jest to prawda, ale nie do końca jest to męski fryzjer.

Barber co prawda stylizuje męskie fryzury, jednakże jego specjalnością jest klasyczna stylistyka i ewentualne przyciemnianie włosów. Natomiast jego umiejętności, które są najbardziej przez klientów oczekiwane, to umiejętność strzyżenia i pielęgnacji brody. Można jak najbardziej chodzić do barbera w celu całkowitego zgolenia zarostu, ale, prawdę mówiąc, lepiej wygląda mężczyzna noszący zadbany zarost. Dlatego właśnie brzytwa nie jest narzędziem zbyt często używanym przez barbera. Najczęściej używa on nożyczek i maszynki do strzyżenia.

Tak więc barber jest zawodem, który zawiera w sobie zalety męskiego fryzjera z zaletami golibrody. Poza tym barber jak nikt inny potrafi zadbać zarówno o włosy na głowie, jak i o zarost na twarzy.

Barber nie dla kobiet

Barber zajmuje się jedynie strzyżeniem mężczyzn, tak więc kobiety nie mają co u niego robić. Nie zajmuje się damską stylizacją włosów ani farbowaniem. Poza tym miejsce pracy barbera, czyli barber shop został stworzony specjalnie dla męskiej części społeczeństwa, a klimat tam panujący odpowiada wyłącznie mężczyznom.

Jest tam kawa, herbata, a nawet piwo lub drink. Barber shop przypomina mini bar. Faceci też plotkują, też mają swoje tematy, ale zgoła odrębne od kobiecych.

Można śmiało powiedzieć, że barber shop jest odpowiednikiem damskiego SPA, tyle że z pewnymi ograniczeniami. Mimo wesołej atmosfery i luźno prowadzonych pogadanek, usługi wykonywane w tym czasie przez barbera, są na naprawdę wysokim poziomie.

Dobry barber w Lublinie

Poszukiwania barberów znających się na pracy, którą oferują, przypomina szukanie igły w stogu siana. Wielu barberów przekonwertowało się ze stanowiska zwyczajnego fryzjera i mają niepełną wiedzę o stylizacji brody. Dlatego sprawdzonego barbera należy wyszukać za pomocą stron, które drążą temat barberów od bardzo dawna. Jedną z nich jest https://www.moment.pl/fryzjer/strzyzenie-meskie-barber/lublin, dzięki której można łatwo znaleźć specjalistę w sam raz dla siebie, który cieszy się uznaniem i nieposzlakowaną opinią na mieście. Taki barber wykona wszelkie usługi, jakie należą do profesjonalnego barbera shopu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here