Przyczyny hemoroidów

0
985
Przyczyny hemoroidów

Hemoroidy, czyli guzki krwawnicze są jedną z bardziej wstydliwych chorób. I to pomimo wszechobecnych w radiu reklam środków, które mają w magiczny sposób sobie z nimi poradzić. Według statystyk co drugi Polak cierpi lub będzie cierpieć na tę właśnie dolegliwość.

Hemoroidy same w sobie są naturalnymi strukturami i dopiero ich nieprawidłowe działanie powoduje ból i pieczenie

Wszystko zaczyna się w momencie, w którym wypełniają się one nad miarę krwią, z której nie są w stanie się opróżnić. To powoduje ból oraz dyskomfort w toalecie oraz chęć udania się do lekarza.

Przyczyny hemoroidów

Przyczyny hemoroidów są dość rozległe. Nie zależą także od wieku pacjenta. Mogą zachorować na nie zarówno młodzi, jak i starzy, zwłaszcza ci prowadzący siedzący tryb życia. Jest to coraz popularniejsza choroba wśród pracowników biur, którzy większość swojego czasu pracy spędzają w jednej pozycji. Co ciekawe podobny problem mają… zawodowi kierowcy.

Inną przyczyną jest niedostateczna ilość błonnika w diecie pacjenta oraz zbyt niska ilość spożywanych dziennie płynów. Te dwie powodują zaparcia, które mogą spowodować rozciągnięcie błony śluzowej odbytu, a co za tym idzie początek choroby.

Przyczyny hemoroidówHemoroidy trapią także często kobiety w ciąży, zwłaszcza w ostatniej jej fazie. Rozwijający się w nich płód potrafi uciskać układ żylny oraz powodować problemy w pracy jelit, co również może przełożyć się na możliwość powstania hemoroidów.

Jak widzimy dla większości pacjentów, profilaktyka hemoroidów opierać się będzie na zmianie trybu życia. Może nie warto na początku proponować rzucenia siedzącej pracy, jednak zmiana krzesła na bardziej twarde może okazać się sporą ulgą.

Ponadto warto pamiętać o regularnym zażywaniu aktywności fizycznej. Pomoże ona nie tylko w profilaktyce chorób serca, ale również i żylaków odbytu. Niekoniecznie trzeba od razu biegać maratony, ale regularny spacer pomoże w prowadzeniu zdrowego stylu życia.

Dodatkowym elementem, o którym warto pamiętać jest zachowywanie odpowiedniej diety, bogatej w błonnik. Dzięki temu unikniemy zaparć, które ostatecznie prowadzić mogą do hemoroidów.

Warto także pamiętać o regularnym badaniu się, a moment, w którym zobaczymy krew na papierze toaletowym jest tym, w którym powinniśmy udać się do lekarza-specjalisty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here