Problemy z sercem

0
987
Problemy z sercem

Stres, ciągłe siedzenie za biurkiem, niezadowoleni klienci czy wiecznie narzekający członkowie rodziny – to wszystko sprawia, że jesteśmy coraz to bardziej podatni na choroby. Powstało wiele chorób, które praktycznie wynikają ze zmieniającego się trybu życia. Choroby cywilizacyjne to na przykład otyłość, miażdżyca czy problemy z sercem. Ten ostatni rodzaj obejmuje wiele schorzeń. Nie ulega wątpliwości, że wraz z wiekiem rośnie zagrożenie zawałem. Starsi panowie oraz dojrzałe kobiety powinny wyjątkowo o siebie dbać w tej kwestii. Jednak na problemy z sercem skarżą się coraz młodsi ludzie. To wszystko kwestia pędu życia, w jaki dali się włączyć.

Problemy z sercem

Problemy z sercemJakie kroki zatem należy podjąć, kiedy pojawią się pierwsze problemy z sercem? Przede wszystkim należy wypunktować, jakie objawy mogą świadczyć o tego typu kłopotach. Pierwszym z nich jest chroniczne zmęczenie. Wielu z nas argumentuje i uzasadnia zmęczenie przepracowaniem, brakiem czasu na relaks czy przyjemności. Oczywiście, bardzo często tak jest. Jednak niekiedy mocne zmęczenie świadczy o tym, że ma się problemy z sercem a nie jest wynikiem odpoczynku i braku wakacji za granicą. Również jeśli wejście po schodach wiąże się z nietypowym do tej pory wysiłkiem, warto przypatrzeć się temu, co tym samym mówi nam nasz organizm. Jeśli zauważy się u siebie problemy z sercem, warto wybrać się na wizytę do kardiologa. Wykona on ekg serca, które pomoże ustalić, co niedobrego dzieje się z tym organem. Nie ulega wątpliwości, że niekiedy takie ekg jest niewystarczającym badaniem. Wówczas lepiej sięgnąć po bardziej specjalistyczne rozwiązanie.

Pas Holtera

Diagnozując problemy z sercem, wielu lekarzy zaleca założenia tak zwanego pasu holtera. To świetne rozwiązanie które pozwala monitorować tryb pracy serca przez 24h albo nawet i dłużej. Po wstępnej diagnozie można włączyć leczenie. Są to zazwyczaj środki farmakologiczne, które zażywać należy pod opieką lekarza specjalisty. Jeśli tego typu rozwiązanie nie pomoże na problemy z sercem, być może czeka nas operacja. Najczęstszym zabiegiem jest wprowadzenie do serca rozrusznika, który pomoże mięśniowi jakim jest serce pracować prawidłowo. Po zabiegu okres rekonwalescencji trwa nawet kilka długich miesięcy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here