Prawdy i mity na temat wypadania włosów

0
2239
wypadanie włosów problem trychologiczny

Czy wypadanie włosów może być powodowane nieprawidłowym poziomem witamin? Do sytuacji takiej dochodzi niezwykle rzadko. Zazwyczaj nasza dieta dostarcza całkowicie wystarczającą ilość mikro i makroelementów, aby nie powodować nadmiernego wypadania włosów. Jedynym wyjątkiem mogą być bardzo rygorystyczne diety odchudzające. Są one przeważnie ubogie w składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Czy przetłuszczanie się włosów może mieć wpływ na ich wypadanie?

W przypadku, kiedy skóra charakteryzująca się nadmierną aktywnością gruczołów łojowych (skóra łojotokowa) zaczyna produkować nadmierną ilość sebum, może dojść do sytuacji, w której nastąpi nadmierne i przyspieszone wypadanie włosów. Łój jest doskonałą pożywką dla bytujących w owłosionej skórze głowy drożdżaków, więc sprzyja rozwojowi łupieżu. Nieleczony łupież może powodować nadmierne wypadanie włosów.

Czy stres może być przyczyną łysienia?

Okazuje się, że nadmierny stres ma bezpośredni związek z nadmiernym wypadaniem włosów. Zmiany zachodzące w naszym organizmie pod wpływem stresu sięgają również delikatnych naczyń krwionośnych usytuowanych przy cebulkach włosów i odpowiedzialnych za ich odpowiednie odżywianie i dotlenianie. Stres powoduje obkurczenie tych naczyń, a tym samym dostarczanie nieodpowiedniej ilości składników. Dodatkowo stres wzmaga aktywność gruczołów łojowych, a to prosta droga do niekontrolowanego namnażania się drożdżaków odpowiedzialnych za rozwój łupieżu.

Częste mycie głowy a nadmierne wypadanie włosów.Widoczne oznaki łupieżu a przyspieszona utrata włosów.

Niekiedy pojawia się opinia, że zbyt częste mycie włosów może mieć związek z ich nadmiernym wypadaniem. W przypadku włosów przetłuszczających się oraz skóry łojotokowej nie istnieje coś takiego jak zbyt częste mycie. Włosy i skóra głowy powinny być pielęgnowane za pomocą specjalistycznych produktów przeznaczonych do tego typu skóry tak często jak jest to konieczne.

Widoczne oznaki łupieżu a przyspieszona utrata włosów.

Wiele osób uważa, że jeśli nie mają na ubraniach widocznych drobnych płatków złuszczonego naskórka, to nie mają łupieżu. Okazuje się, że widoczne na ubraniu fragmenty naskórka to efekt tak zwanego łupieżu suchego. Powstaje najczęściej w wyniku nietolerancji skóry na czynniki znajdujące się w środkach pielęgnacyjnych i przeważnie nie ma związku z nadmiernym wypadaniem włosów. Za utratę owłosienia odpowiada tak zwany łupież mokry, który bardzo często może przebiegać całkiem bezobjawowo w początkowej fazie, a jego wykrycie jest możliwe dopiero podczas badania trychologicznego.

trycholog w gabinecie

Powstrzymywanie wypadania włosów przez zabiegi odżywiające.

„W przypadku stwierdzenia nadmiernego wypadania włosów najważniejsze jest przeprowadzenie badania trychologicznego mającego na celu ustalenie przyczyny nadmiernego wypadania włosów. Dopiero ustalenie przyczyn i wykluczenie typowych schorzeń odpowiedzialnych za wypadanie włosów daje zielone światło zabiegom odżywiającym włosy i mieszki włosowe podpowiada nam Trycholog Magdalena Czwartek.

Przygotowanie do zabiegu u trychologa.

Wiele osób uważa, że przygotowując się do badania trychologicznego należy tuż przed nim umyć skórę głowy. Okazuje się, że jest to mit. Efektywne badanie możliwe jest dopiero 24 godziny po ostatnim myciu głowy. Na włosy nie powinny być również nakładane żadne środki do stylizacji, a ostatnie farbowanie włosów nie powinno mieć miejsca aż 3 tygodnie przed planowanym badaniem.

[Głosów:4    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here