Niemowlę w domu – jak zadbać o czystość powietrza w domu?

0
907
Niemowlę w domu – jak zadbać o czystość powietrza w domu?

Przed narodzinami dziecka często zastanawiamy się nad optymalnym urządzeniem pokoju specjalnie dla niego. Wybieramy kolor ścian, mebelki, podłogę, dodatki. Również tuż po narodzinach staramy się tak zorganizować aranżację mieszkania, aby w jak największym stopniu umożliwić noworodkowi prawidłowy rozwój. A czyste i odpowiednio nawilżone powietrze w domu potrafi mieć zbawienny skutek na zdrowie nie tylko naszego malucha, ale również innych domowników. Zatem jak zadbać o czyste powietrze w domu, gdzie pojawia się noworodek? Jak osiągnąć optymalny poziom nawilżenia powietrza w mieszkaniu?

Suche powietrze szkodliwe dla niemowląt

Okres grzewczy, który rozpoczął się już na dobre sprawia, że nieświadomie przyczyniamy się do obniżenia jakości powietrza w naszych domach. Zamykanie drzwi i okien na cztery spusty przy jednoczesnym odkręceniu grzejników niekorzystnie wpływa nie tylko na spadek poziomu wilgotności powietrza, ale również na stopień jego zanieczyszczenia. Brak naturalnej wentylacji i regularnego oczyszczania i nawilżania powietrza szkodliwie wpływa na błonę śluzową nosa, gardła, a także na stan skóry naszego malucha. To z kolei prosty przepis na złapanie infekcji bakteryjnej lub wirusowej.

Zbyt wysoka wilgotność powietrza również wysoce szkodliwa

W trosce o optymalną wilgotność powietrza w pokoju malucha nie możemy popadać ze skrajności w skrajność. Zbyt duża zawartość wilgoci w powietrzu jest równie szkodliwa dla niemowlęcia jak jego niedomiar. Wilgoć w mieszkaniu staje się rajem dla rozwoju drobnoustrojów takich jak grzyby czy pleśń. Te z kolei atakują jeszcze nierozwinięty w pełni układ immunologiczny naszego dziecka, co może mieć poważne konsekwencje w przyszłości. Odpowiedni poziom wilgoci w powietrzu można kontrolować regularnie wietrząc pomieszczenie lub kupując domowy oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżacza.

Skuteczne sposoby na poprawę jakości powietrza w domu

Na jakość powietrza w mieszkaniu można wpływać na kilka sposobów. Dobrym pomysłem wydaje się naturalna wentylacja pomieszczeń poprzez ich wietrzenie. Wystarczy wpuścić do pokoju malucha świeże powietrze kilka razy dziennie przez kilkanaście minut. Krótkie cykle wentylacyjne powinny w zupełności wystarczyć.

Nowoczesnym i bardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie oczyszczacz powietrza SHARP, który jednocześnie dba o odpowiednie nawilżenie nawet dużych pomieszczeń. Urządzenie marki SHARP radzi sobie nie tylko z oczyszczaniem otwartych przestrzeni, ale również trudno dostępnych miejsc pod meblami czy w rogach pomieszczeń. Innowacyjna technologia Plasmacluster skutecznie pozbywa się z powietrza szkodliwych zanieczyszczeń i drobnoustrojów, które zagrażają zdrowiu naszego malucha. Oczyszczacze i nawilżacze powietrza SHARP posiadają również inteligentne czujniki, dzięki którym zwalczają nie tylko mikroorganizmy, wirusy czy bakterie. Pozbywają się również nieprzyjemnych zapachów czy smogu.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here