Najlepsze sposoby na kaca

0
1147
Najlepsze sposoby na kaca

Francuzi nazywają je „gueule de bois” – drewniana gęba. Niemcy mówią o nim „Katzenjammer” – kocie jęki. Mowa o niezbyt miłym zjawisku, które my znamy jako kac lub syndrom dnia następnego. Jakie są najlepsze sposoby na kaca? Ile ludzi, tyle możliwych wersji – każdy ma wszak w tej kwestii jakieś doświadczenie. Istnieją jednak metody, które niemal zawsze pomagają wrócić do formy po nieco zbyt szalonej nocy. Chcesz się dowiedzieć, jak szybko pozbyć się kaca? Oto kilka rzeczy, które warto zrobić w poranek po imprezie, by poczuć się nieco lepiej.

Najprostsze sposoby na kaca – higiena i świeże powietrze

Zanim przejdziemy do metod bardziej wyszukanych, chcemy krótko wspomnieć o czynności, którą niektórzy niesłusznie pomijają. Mowa oczywiście o poimprezowym prysznicu. Jeśli pozostawisz na swojej skórze zbierające się na niej przez całą noc różnego rodzaju zanieczyszczenia, cały proces powrotu do dobrej formy znacznie się przeciągnie – z dwóch powodów. Po pierwsze – będziesz czuć się zwyczajnie nieświeżo, co nie wpływa zbyt dobrze na samopoczucie. Po drugie – twoja skóra będzie miała ograniczone możliwości oddychania, przez co całe ciało będzie czuć się źle. Prysznic to podstawa!

A gdy już spod niego wyjdziesz i wysuszysz włosy, najlepiej udaj się na długi, spokojny spacer. Nic tak nie orzeźwia i nie odświeża jak ruch na świeżym powietrzu. Dzięki temu cały proces leczenia kaca będzie dużo skuteczniejszy.

Nie masz siły ruszyć się z domu? Otwórz okno na oścież i przewietrz dobrze sypialnie. Najlepiej zostawić uchylone okno przez cały dzień. Jeśli odczuwasz chłód – załóż ciepłe skarpetki i sweter, albo przykryj się kocem.

Domowe sposoby na kaca – co jeść, co pić?

Jednym z lepszych sposobów na kaca jest… herbata z dużą ilością miodu i cytryny. Ale nie tylko. Warto też wycisnąć świeży sok z pomarańczy, a także napić się soku pomidorowego. Zobaczysz, że natychmiast poczujesz orzeźwienie. Na śniadanie zjedz jajecznicę na maśle z kromką chleba i ogórkiem kiszonym. Kiszonki zawierają naturalne probiotyki, które mają korzystny wpływ na organizm.

By wesprzeć osłabiony po suto zakrapianej imprezie organizm, warto też wziąć elektrolity. Na kaca sama woda mineralna nie pomoże. Elektrolity wspomagają organizm w wyregulowaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia. Zwykła czysta woda zaspokoi co prawda pragnienie, ale nie będzie w stanie szybko uzupełnić elektrolitów i minerałów, takich jak magnez, potas czy wapń. Rozpuszczalne w wodzie elektrolity po alkoholu dostaniesz w każdej aptece.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here