Lipoliza iniekcyjna – miejscowe usuwanie tkanki tłuszczowej

0
1566
Lipoliza iniekcyjna - miejscowe usuwanie tkanki tłuszczowej

Szczupła i zgrabna sylwetka to marzenie niejednej kobiety, jednak nadmiar tkanki tłuszczowej na określonych partiach ciała nie dodaje niestety urody i wpływa bardzo negatywnie na postrzeganie własnej osoby. Czy można zatem w jakiś sposób pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej? Oczywiście, że tak! Wystarczy w tym celu zdecydować się na zabieg lipolizy iniekcyjnej, który przynosi bardzo dobre rezultaty. Czym jednak jest wspomniana lipoliza, na czym polega sam zabieg i czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jego zastosowania?

Czym jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, przy pomocy którego można w widoczny sposób zredukować tkankę tłuszczową na takich partiach ciała jak uda, pośladki, brzuch, plecy, kark, a nawet podbródek. Pierwsze efekty widoczne są zwykle już po pierwszym zabiegu, jednak aby były jak najlepsze, konieczne może się okazać przeprowadzenie serii około 2-6 zabiegów w równych odstępach czasowych (zwykle co 3-6 tygodni). Z uwagi na fakt, iż zabieg lipolizy iniekcyjnej nie jest zbyt bolesny, to nie jest konieczne stosowanie specjalnego znieczulenia.

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjne?

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową przy pomocy specjalnej igły substancji zwanej fosfaltydylocholiną, która pomaga rozpuścić komórki tłuszczowe, a także wydalić je na zewnątrz organizmu. W miejscu, w którym preparat zostaje wstrzyknięty, może pojawić się obrzęk oraz zaczerwienienie, jednak w ciągu kilku dni objawy te powinny ustąpić. Pierwsze efekty zabiegu mogą być widoczne już po upływie około 3 tygodni a tego, czego można się spodziewać to przede wszystkim redukcji obwodu ciała o ok. 2-4 cm. W przypadku niezbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej jeden zabieg może się okazać w zupełności wystarczający, jeśli jednak tkanka tłuszczowa jest dosyć gruba, to konieczne może się okazać przeprowadzenie serii co najmniej 3 zabiegów.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który pomaga zmniejszyć tkankę tłuszczową na określonych partiach ciała, jednak nie zawsze możliwe jest jego przeprowadzenie. Wśród głównych przeciwwskazań można wymienić w szczególności okres ciąży i karmienia piersią, nadmierną otyłość, niektóre infekcje, alergię na któryś ze składników preparatu, a także padaczkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here