Jak wzmocnić serce

0
1568
jak wzmocnić serce

Serce jest niewątpliwie jednym z naszych najważniejszych jeśli nie najważniejszym organem. Pracuje bez ustanku tłocząc krew i rozprowadzając tlen i składniki odżywcze po całym organizmie. Jego role dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jest więc kluczowa. Niestety większość z nas nie docenia roli tego organu i nie dba o niego w odpowiedni sposób. Siedzący tryb życia, nieodpowiednia dieta i życie w stresie bardzo negatywnie wpływają na kondycją naszego serca. Jak możemy mu pomóc? Jak wzmocnić serce? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Jak wzmocnić serce?

Jak wzmocnić serce? Aby pomóc naszemu sercu przede wszystkim powinniśmy postawić na zmianę trybu życia. Nie silmy się na zakup suplementów czy leków. W pierwszej kolejności spróbujmy zwalczyć własne nawyki, które w negatywny sposób rzutują na pracę serca, a co za tym idzie również na ogólną kondycję naszego organizmu. Warto również nieco w życiu zwolnić i na przykład zmienić pracę na mniej stresującą.

Ruch to zdrowie

Najlepszym lekarstwem, które wzmocni nasze serce jest bez wątpienia ruch. Aktywności fizyczna znakomicie wpływa na dotlenienie całego organizmu jak i również układu krwionośnego. Osoby, które w ogóle nie uprawiają żadnej formy aktywności fizycznej są dwa razy bardziej narażone na choroby układu krążenia niż ludzie regularnie uprawiający sport. Przy czym trzeba zaznaczyć, że nie chodzi tutaj o jakąś wyczynową formą aktywności fizycznej. Wystarczą spacery, mniej lub bardziej intensywne. Bieganie i jazda na rowerze to również idealna opcja dla usprawnienia pracy serca. Ostatnimi czasy bardzo modne jest również chodzenia z kijkami. W domowych warunkach możesz również zdecydować się na codzienną gimnastykę.

Warto jednak pamiętać, aby skalę trudności i intensywność aktywności fizycznej dozować odpowiednio do naszych możliwość. Przesadzają możemy bowiem nabawić się kontuzji, która na jakiś czas całkowicie może nas wykluczyć z uprawiania sportu.

Odpowiednia dieta

Naszemu sercu nie sprzyja również nadwaga. Nieodpowiednia dieta może spowodować również problemy z układem krążenia. Przede wszystkim należy pilnować odpowiedniej masy ciała. Dieta nie może być opanowana przez tłuszcze pochodzenia zwierzęcego i cukry. Dla serca bardzo ważna jest również drożność układu krwionośnego. Nieodpowiednia dieta może przyczynić się do zmian miażdżycowych w żyłach i powstania zatorów. To w konsekwencji powoduje niedotlenienie serca i w konsekwencji zawał. Nie wolno dopuść do takiej sytuacji.

Rzuć papierosy

Od dawna wiadomo jak niekorzystne na serce wpływają papierosy. Mimo to wielu z nas oddaje się temu nałogowi. Niestety, jeśli chcesz długo cieszyć się zdrowym sercem palenie musisz odstawić na bok. Papierosy mogą doprowadzić nie tylko serce, ale również cały organizm do ruiny. Warto wiec skończyć z tym jakże katastrofalnym dla naszej kondycji nałogiem.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułJoga co daje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here