Jak rozpoznać zawał

0
1549
Jak rozpoznać zawał

Zdarzają się sytuacje, w których czujemy się bardzo źle. Nasze serce nie radzi sobie, czujemy ból, ciężko nam się oddycha. Czy to nie przypadkiem zawał serca? Pierwszy raz Ci się zdarza? Warto, żebyś znał odpowiednio wcześnie jak rozpoznać zawał- tak byś mógł odpowiednio szybko zareagować jeśli spotyka to ciebie lub kogoś z twoich bliskich. Pamiętaj, że to choroby układu krążenia są jedną z najczęstszych powodów śmierci w Polsce. W jakie więc sposób rozpoznać zawał serca? To bardzo ważne pytanie.

Jak rozpoznać zawał?

Jak rozpoznać zawałNa pewno zwrócić uwagę na ból w klatce piersiowej. Ale jaki ból? Osoby, które przeszły przez zawał często mówią o bólu, który jest silny, odczuwany jako kłujący w okolicach klatki piersiowej. Często również się zdarza, że jest to silnie promieniujący ból, co powoduje, że nie odczuwamy go jedynie w klatce piersiowej, a również może przechodzić w okolice szyi i żuchwy, brzucha, cze lewej ręki. Jednak warto pamiętać, że czasem podczas zawału serca nie odczuwa się takich dolegliwości na przykład osoby chorujące na cukrzycę być może będą go czuć w mniejszym stopni lub wcale go nie będą uświadczyć.

Duszności

Kolejnym symptomem, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę są duszności. Może również nastąpić kaszel.
Uczucie kołatania serca- jest związane z zmianą częstotliwości lub rytmu pracy serca. Jest poważnym, głośny alarmem podczas zawału. Osoby, który doznają zawału serca mogą również omdlewać, dlatego nie wolno bagatelizować takie stanu rzeczy. Mogą również pojawiać się zawroty głowy, czy wymioty wynikające z silnego bólu.
Dla niektórych objawy zawału serca kojarzą się z objawami jakiejś niestrawności. Nie zawsze łatwo jest dokładnie zlokalizować siedlisko bólu, co może prowadzić do pomyłki zawału chociażby z refluksem! Jest to bardzo niebezpieczna pomyłka, dlatego jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości nie warto marnować czasu, ponieważ jest to sprawa życia i śmierci.

Jak w takim razie chronić się przed zawałem?

Jeśli cierpisz na chorobę wieńcową stosuj się do zaleceń lekarza. Zdecydowanie unikaj różnego rodzaju używek czy nie zdrowej diety. Pamiętaj również o aktywności fizycznej oraz o piciu odpowiedniej ilości wody.
Teraz wiecie jak rozpoznać zawał serca, jest to bardzo poważna kwestia, której nie można bagatelizować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here