Jak przygotować się do depilacji laserowej?

0
1794
Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja wiązką laserową to znakomita propozycja dla tych, którzy borykają się z podrażnieniami po tradycyjnych metodach eliminacji zbędnego owłosienia. Efekty zabiegu utrzymują się kilka lat. Jest to obecnie najlepsza metoda na trwałe pozbycie się niechcianych włosków z niemal całego ciała. Podczas depilacji laserem niszczona jest cebulka włosa, co hamuje jego ponowny wzrost. To właśnie dlatego osoby, które zdecydowały się skorzystać z zabiegu, mogą przez długi czas zapomnieć o maszynkach, depilatorach, czy też woskach.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg depilacji laserowej wymaga starannego przygotowania. Często trwają one nawet kilka miesięcy. Ważne jest, aby podejść do tego tematu poważnie. Tylko wtedy efekty zabiegu będą najlepsze. Oczywiście etap przygotowawczy musi być zgodny z zaleceniami osoby, która będzie wykonywać zabieg. Podczas konsultacji szczegółowo zostanie nam wyjaśnione, co należy wykonać przed depilacją laserową.

Do ogólnych zaleceń należy:

  • zrezygnowanie z depilacji na miesiąc przed planowanym terminem zabiegu (włoski muszą znajdować się w fazie wzrostu),
  • w przypadku stosowania doustnych retinoidów należy zrezygnować z kuracji pół roku przez zabiegiem,
  • maści z retinoidami powinny zostać odstawione minimum 3 tygodnie przez zabiegiem,
  • zrezygnowanie z opalania/solarium na miesiąc przed zabiegiem,
  • odstawienie leków i ziół światło uwrażliwiających na około dwa/trzy tygodnie przez zabiegiem.

Pielęgnacja w dzień zabiegu

Depilacja laserowa Katowice może wyeliminować problem ze zbędnym owłosieniem nawet na kilka lat. Bardzo ważne jest to, aby w dniu zabiegu nie stosować na depilowanym obszarze ciała żadnych kosmetyków. Nie należy więc kremować, czy też balsamować tych miejsc. Nie wolno stosować peelingów, czy też antyperspirantów. Skóra musi pozostać naturalna i niepodrażniona. W innym przypadku przeprowadzenie depilacji laserowej będzie niemożliwe. Należy odstawić więc wszelkie kosmetyki (w tym nawilżające żele pod prysznic). Oczywiście nie można stosować również samoopalaczy. Dzięki temu przeprowadzony zabieg przyniesie pożądane rezultaty.

Więcej informacji na stronie Idealnie.eu

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here