Jak dbać o włosy kręcone?

0
896
kręcone włosy
fot. pexels.com

Każdy typ włosów wymaga zupełnie odrębnego podejścia, innej pielęgnacji. Dowiedz się, jak postępować względem włosów kręconych – jak je myć, pielęgnować i jakich kosmetyków używać?

Zobacz też: http://www.gautama.pl/pielegnacja-wlosow-kreconych/

O myciu kręconych włosów

Eksperci od pielęgnacji włosów kręconych zalecają, aby włosy skłonne do kręcenia myć możliwie najrzadziej. Mogłoby się to wydawać, że jest to absurd i co to w ogóle oznacza, aby myć włosy tak rzadko, jak to tylko możliwe? U każdego tak naprawdę jest to zupełnie inny czas. U jednych włosy na drugi dzień są już nieco przetłuszczone, a są osoby, które mogą ich nie myć przez około tydzień. Jeśli masz kręcone włosy i jednocześnie masz świadomość, że przetłuszczają się bardzo szybko, to bardzo możliwe, że niewłaściwie je myjesz i pielęgnujesz – o pielęgnacji przeczytasz w dalszej części tego poradnika. Teraz powiedzmy jeszcze dlaczego tak istotne jest ograniczenie mycia włosów. Otóż jeśli proces ich mycia i pielęgnacji przeprowadzisz zgodnie z poniższymi wskazówkami wcale nie będziesz musiała myć ich aż tak często, jak do tej pory – jeśli oczywiście musiałaś myć je często. 

Pielęgnacja kręconych włosów

To, aby włosy były świeże możliwie najdłużej jest uwarunkowane tym, w jaki sposób będziesz je myć. Z tego względu należy prześledzić poniższe wskazówki i dopasować je do kondycji i potrzeb swoich włosów.

  • Przed myciem włosów dokładnie ja rozczes, najpierw z głową normalnie do góry, a następnie do dołu. 
  • Użyj szamponu z SLS, który dokładnie oczyści włosy. Pamiętaj, że szampon służy tylko do mycia włosów, a nie do pielęgnowania ich. Z tego względu lepiej zainwestować w odżywki, niż w szampon. 
  • Myjąc włosy umyj je tylko przy nasadzie, tak jakby skórę głowy. Nie ingeruj w długość włosa. Piana, która będzie po nich spływać – oczyści je, a dzięki mniejszej ingerencji loki będą ładniejsze.
  • Po umyciu włosów szamponem – wypłucz je i nanieś odżywkę, która zapewni równowagę peh (posiada składniki będące proteinami, emolientami, humektantami) lub sięgnij po 2 odżywki, które posiadają dwie z tych trzech grup składników.
  • Susząc włosy rób to najlepiej suszarką, która posiada dyfuzor. Ten sprawi, że loki będą skupione, a nie rozproszone, a dzięki temu będą niczym sprężynki.

Przeczytaj też: http://dobrenawyki.pl/wygolone-boki-modna-i-praktyczna-fryzura-dla-panow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here