Jak boli serce

0
656
Jak boli serce

Jak wszyscy doskonale wiemy jednym z najbardziej traumatycznych wydarzeń jakie możemy w naszym życiu przeżyć jest sytuacja zawodu miłosnego. Niestety często zdarza się tak, że naszym zaufaniem obdarzona zostanie taka osoba, która finalnie okazuje się go nie warta. Wówczas o tym jak boli serce w takich przypadkach wiedzą tylko Ci, którzy taki zawód przeżyli.

Jak boli serce?

Jak boli serceBez względu jednak na to jak trudna jest nasze położenie zawsze warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach i regułach. Po pierwsze dajmy sobie czas na to, aby „przetrawić” w sobie tę stratę. Jak mówią z resztą sami psychologowie ból serca spowodowany zawodem miłosnym śmiało można porównać do uczucia straty bliskiej nam osoby. Wówczas każdego człowieka przepełnia żal, smutek i gorycz. Nie rzadko wszystkie te stany spotęgowane są jeszcze przez poczucie porażki. W tym miejscy trzeba również zaznaczyć, iż ze względu na uwarunkowania emocjonalne takie zdarzenia są o wiele silniej przeżywane przez kobiety. Co jeszcze oprócz czasu na ochłonięcie powinniśmy zrobić jak boli serce po rozczarowaniu? Dosyć skutecznym lekiem jest to, aby znaleźć sobie jakąś formę zamiennika, która odciągnie naszą uwagę od problemu, którym się zadręczamy.

Jak zająć myśli czymś innym?

Sztandarowym przykładem jaki jest tutaj podawany przez wielu ekspertów jest rzecz jasna znalezienie sobie (lub też rozwinięcie) jakiegoś hobby. Każdy z nas musi sobie bowiem zdawać sprawę z tego, że to w jaki sposób spędzamy wolny czas ma olbrzymi wpływ na to jak potem funkcjonujemy. Pisząc z kolei o metodach na zawód miłosny nie sposób pominąć popularnej metody, która w żargonie społecznym zwana jest jako model „klin klinem”. Nie będziemy tutaj zbyt mocno zagłębiać się w jego charakterystykę. Powiemy tylko, że rady aby starą miłość starać się jak najszybciej zastąpić przez nową są delikatnie mówiąc dość nietrafione. Musimy mieć przecież świadomość tego, że krótko po rozstaniu nie jesteśmy jeszcze gotowi na nowe znajomości. Nawet jeśli ten stan ukryjemy przed drugą osobą to i tak można domniemywać, że prędzej czy później wszystko wyjdzie na jaw co grozi skrzywdzeniem kogoś zupełnie niewinnego. Reasumując więc nieco to co piszemy stwierdźmy uczciwie, że jak boli serce to nie warto działać pochopnie. Przemyślmy każdy nasz następny krok by nie zrobić krzywdy komuś innemu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here