Hemoroidy po ciąży

0
499
Hemoroidy po ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Fakt, że możemy rodzić dzieci jest wielkim przywilejem. Choć jest to niełatwe wyzwanie, z podniesionym czołem, dajemy radę pokonać ból i lęk, za który nagrodą, jest mały człowiek.

Ciąży i porodowi towarzyszy wiele dolegliwości i kłopotów ze zdrowiem

Ciąży i porodowi towarzyszy wiele dolegliwości i kłopotów ze zdrowiemCiąża to normalny stan fizjologiczny, jednak dość mocno obciąża kobiecy organizm. Z tych powodów ważne jest dbanie o siebie, prawidłowe odżywianie i prowadzenie aktywnego trybu życia. Jeśli młoda mama będzie odżywiać się słodyczami, pić mnóstwo kawy i jeść wyłącznie białe pieczywo może mieć kłopoty z oddaniem stolca. Popularnie nazywamy to zaparciami. Zaparcia natomiast mogą powodować hemoroidy po ciąży.

Pierwsze tygodnie po porodzie nazywamy okresem połogu. Jest to czas, kiedy młodej mamie towarzyszy krwawienie z dróg rodnych, skurcze macicy są coraz rzadsze z każdy dniem. Trzeba wtedy na siebie uważać. Należy jeść dużo warzyw i owoców, dobrym elementem diety będą zupy i surówki. Warto włączyć do diety orzechy oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, obecne na przykład w rybach. Wszystko to pozwoli zadbać o prawidłową strukturę jelit. Nie należy bagatelizować objawów bólowych i jak najszybciej im przeciwdziałać.

Hemoroidy po ciąży

Niektóre hemoroidy są tak duże, że mogą wymagać leczenia operacyjnego, ponieważ uniemożliwiają funkcjonowanie. Jeśli w kale oddanym z trudem, widzimy fragmenty krwi jest konieczne, żeby umówić się na wizytę do lekarza. Może budzić to pewny dyskomfort. Jednak dla lekarza nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ na co dzień spotyka się on z takimi problemami.

Doraźnie można stosować czopki glicerynowe, lecz pamiętać należy, że nie jest to leczenie hemoroidów, a środek na objawy. Najpierw trzeba więc zwalczyć przyczynę. Można próbować stosować lecznicze maści.

Bolesne guzki odbytu, odpowiednio zdiagnozowane mogą ustąpić, jeśli prawidłowo je zaleczymy i nie będziemy dopuszczać do zaparć. Typowe hemoroidy po ciąży powstają wskutek parcia na drogi rodne, przez co powstają guzki krwawnicze odbytu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here