Hemoroidy odbytu – Leczenie domowe

0
1512
Hemoroidy odbytu – Leczenie domowe

Istnieje wiele naturalnych metod leczenia hemoroidów, które mogą złagodzić ból, obrzęk, swędzenie i stan zapalny. Często te domowe zabiegi okazują się wystarczające, a hemoroidy ustępują w ciągu kilku dni. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi silny ból i krwawienie. Postępuj zgodnie z podanymi poniżej krótkimi wskazówkami aby domowo załagodzić negatywne skutki hemoroidów.

Hemoroidy odbytu – Leczenie domowe

Hemoroidy odbytu – Leczenie domowe1. Szukaj metod leczenia miejscowego

Zastosuj kremy na hemoroidy lub maści, które mogą zatrzymać swędzenie. Miejscowe leki przeciwbólowe, mogą również zapewniać ulgę w bólu.

2. Weź ciepłą kąpiel

Namocz obszar odbytu w czystej ciepłej wodzie przez 10 do 15 minut, aby zminimalizować ból, szczególnie po wypróżnieniu. Powtórz ten proces dwa do trzech razy dziennie, aby szybko ulżyć sobie w bólu.

3. Pozbądź się szorstkich papierów toaletowych

Ważne jest, aby obszar odbytu był czysty i higieniczny po wypróżnieniu. Zawsze używaj wilgotnych chusteczek, ściereczek lub mokrego papieru toaletowego, które są perfumowane i nie zawierają alkoholu. Unikaj używania mydła lub suchego papieru toaletowego. Do hemoroidów zaleca się stosowanie ściereczek zawierających aloes.

4. Zastosuj terapię zimnem

Terapia zimnem lub krioterapia to sprawdzone leczenie łagodzące ból i stany zapalne. Zastosuj okłady z lodu, aby złagodzić obrzęk i ból. Komfort dzięki terapii na zimno również złagodzi uczucie swędzenia wywołane hemoroidami.

5. Kup środki zmiękczające lub przeczyszczające

Środki zmiękczające stolec lub środki przeczyszczające, mogą pomóc złagodzić zaparcia, zmniejszyć masę stolca i sprawić, by wypróżnienia były szybkie i bezbolesne.

6. Wypróbuj specjalne poduszki

Poduszki z piankowego pierścienia są korzystne dla osób cierpiących na hemoroidy. Poduszka pierścieniowa dostosowuje się do naturalnych konturów ciała i uwalnia od nacisków z okolicy krocza oraz rozprowadza ją na pośladkach i udach.

7. Przykucnij, zamiast siadać

Kucanie zapobiega nadmiernemu wysiłkowi i uszkodzeniom okolicy odbytu podczas korzystania z toalety. Może pomóc w naturalnych ruchach jelit. Wypróbuj specjalny stołek, aby uzyskać odpowiedni kąt i wydajność naturalnego przysiadu.

Jeśli podczas wykonywania wypróżnień wystąpi nadmierny ból, zawroty głowy i krwawienie z odbytu, lekarz może zlecić badania. Testy medyczne mogą pomóc wykluczyć inne poważne choroby, takie jak rak jelita grubego i rak odbytu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here