Dobra maść na hemoroidy

0
1130
Dobra maść na hemoroidy

Hemoroidy są nieprzyjemną i wstydliwą dolegliwością. Szacuje się, że dotyczy nawet 50% polaków, jednak często do lekarza kierujemy się dopiero, gdy choroba jest bardzo zaawansowana. Czy dolegliwość ta wymaga wizyty u lekarza, czy wystarczy dobra maść na hemoroidy?

Hemoroidy

Warto wiedzieć, że hemoroidy, czyli guzki krwawnicze to sploty naczyń krwionośnych, które uszczelniają kanał odbytu. Problem stanowi dopiero gdy dochodzi do ich zapalenia. Guzki puchną wysuwają się na zewnątrz i twardnieją. Utrudnia to nie tylko wypróżnianie, ale także normalne funkcjonowanie. Objawy to ból, pieczenie i świąd. W czasie wypróżniania mogą pojawić się krwawienia, a guzki wysuwają się na zewnątrz.

Leczenie należy zastosować natychmiast po zaobserwowaniu pierwszych objawów. Jeśli choroba nie jest zaawansowana, możemy leczyć ją samodzielnie, wykorzystując maści i robiąc nasiadówki.

Dobra maść na hemoroidy

Dobra maść na hemoroidyDobra maść na hemoroidy powinna zawierać jednocześnie dwa składniki: lidokainę i tribenozyd. Lidokaina jest szybko działającą substancją o właściwościach znieczulających. Tribenozyd działa przeciwzapalnie redukuje świąd i ból. Maści należy stosować doodbytniczo, są one zaopatrzone w aplikator. Zwykle stosuje się je dwa razy na dobę – rano i wieczorem.

Przyczyn powstawania hemoroidów jest wiele. Sprzyja im siedzący tryb życia, nieprawidłowa, uboga w błonnik dieta lub zbyt mała ilość płynów prowadząca do powstawania zaparć. Często hemoroidy pojawiają się w zaawansowanej ciąży lub po porodzie. Ciąża może powodować uciskanie układu żylnego, utrudniając prawidłowy przepływ krwi. Parcie podczas porodu może z kolei spowodować rozciągnięcie się guzków. Żylaki odbytu najczęściej jednak pojawiają się u osób po 50 roku życia, co jest związane ze zwolnioną perystaltyką jelit. Aby zredukować ryzyko wystąpienia tej przykrej dolegliwości prowadź aktywny tryb życia, stosuj dietę bogatą w błonnik, unikaj długiego siedzenia. Jeśli pracujesz w pozycji siedzącej postaraj się co jakiś czas wstać i rozciągnąć się. Dbaj o higienę intymną i noś wygodną, bawełnianą bieliznę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here