Derma roller – czym jest, przeciwwskazania, efekty 

0
1332
derma roller

Derma roller jest to niewielkie urządzenie, które wykorzystywane jest do zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Zabieg ten polega na kontrolowanym uszkodzenie skóry na drodze jej nakłuwania, Co powoduje stymulowanie procesów regeneracyjnych. Zabieg ten wykonywany jest wykorzystywaniem Derma rollerem który znajduje wszechstronne zastosowanie w gabinetach medycyny estetycznej. Coraz częściej wykorzystuje się go również w domowej pielęgnacji. Czym dokładnie jest? Jakie efekty przynosi? Jakie są przeciwwskazania i efekty uboczne? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/derma-roller-mezoterapia-mikroiglowa-w-domowej-pielegnacji/ 

Derma roller – czym jest? 

Derma roller jest określany również jako mezoroller. Jest to niewielkie urządzenie, które zbudowane jest z rączki oraz obrotowej rolki wyposażonej w liczne niewielkie igiełki. Igiełki te wykonywane są ze stopów tytanu lub stali, a ich długość wynosi od 0,2 do 3 mm. Derma roller tytanowy lub stalowy może posiadać od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy igiełek. 

Derma roller w domu

Zabieg w domu może być wykonany przy pomocy następujących derma rollerów: 

Derma roller z igiełkami o długości 0,2 mm – przeznaczony do nakłuwania skóry głowy, a także delikatnej okolicy oczu i ust 

Derma roller z igiełkami o długości 0,5 mm– idealnie sprawdzi się do nakłuwania skóry twarzy i szyi 

Derma roller z igiełkami o długości 1 mm – będzie doskonały do nakłuwania skóry ciała 

Derma roller o długości igieł 1,5 mm oraz 2 mm mogą być wykorzystywane jedynie w gabinetach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej przez specjalistów. 

Jakie efekty przynosi używanie Derma roller’a? 

Derma roller poprawia strukturę oraz funkcję skóry. Dzięki nakłuwaniu skóry tym urządzeniem możliwe jest jej ujędrnienie oraz Zwiększenie gęstości. Co więcej możliwe jest wygładzenie zmarszczek, oraz redukcja rozszerzonych porów. Skóra zyskuje blask, zdrowy koloryt, a drobne przebarwienia i płytkie blizny potrądzikowe znikają. Nakłuwanie Derma rollerem obszaru ud, brzucha oraz pośladków umożliwia zredukowanie widoczności cellulitu i rozstępów na tych partiach ciała. 

Derma roller– przeciwwskazania i skutki uboczne 

Derma roller nie jest urządzeniem, na które może zdecydować się każdy. Przeciwwskazania do jego używania to przede wszystkim choroby skórne takie zapalenie zmiany trądzikowe, infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze. Nakłuwanie niewskazane jest też osobom cierpiącym na nowotwory, cukrzycę, zaburzenia krzepliwości krwi. Co więcej, nie powinny stosować go też kobiety w ciąży i karmiące piersią. 

Możliwymi powikłaniami występującymi po zabiegu nakłuwania skóry mogą być różne infekcje, a w przypadku Dermo rollera o najdłuższych igłach uszkodzenie nerwów. Przejściowe zaczerwienienie skóry po zabiegu oraz jej łuszczenie jest to prawidłowa reakcja skóry na nakłuwanie. 

Zobacz też: http://cialomarzen.pl/medycyna-alternatywna-i-medycyna-naturalna/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here