Czy posiadanie pakietu medycznego faktycznie jest korzystne?

0
1203
Czy posiadanie pakietu medycznego faktycznie jest korzystne?

Wokół nas powstaje coraz więcej placówek oferujących świadczenia medyczne, które jako pakiety medyczne mogą być opłacane indywidualnie bądź przez pracodawców. Oferowane przez nie usługi są coraz bardziej powszechne, zatem nasuwa się pytanie, czy faktycznie skoro korzysta z nich więcej osób mają one rację bytu?

Łatwiejszy dostęp do usług

Mimo, iż z każdym dniem przybywa pacjentów w prywatnych centrach medycznych, jakość tych usług nadal pozostaje na wyższym poziomie niż w placówkach publicznych. Przede wszystkim wynika to z krótszego czasu oczekiwania na poradę specjalisty bądź zabiegu medycznego. Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu, braku limitów i niezależności od podmiotów publicznych wizyty u lekarzy są dostępne w czasie jakiego wymaga dana przypadłość. Nie ma tu opcji aby czekać na wizytę kilka miesięcy albo nawet kilka lat. Dzięki możliwości kontaktu z koordynatorem opieki zdrowotnej danego centrum można umówić wizytę tak szybko jak to jest konieczne. W obliczu tego co oferuje publiczna służba zdrowia wydaje się to poważnym argumentem przemawiającym na korzyść zakupu prywatnego pakietu medycznego.

Pacjent jest najważniejszy

To co jeszcze nie jest dostępne w wielu publicznych placówkach służby zdrowia, a oferuje większość prywatne centrum medyczne to całodobowa możliwość umówienia wizyty. Placówki medyczne oferujące prywatne pakiety medyczne zapewniają dostęp przez Internet do profilu pacjenta, w którym można sprawdzać wyniki badań laboratoryjnych, umawiać wizyty do specjalistów oraz w wielu przypadkach skontaktować się z lekarzem dyżurnym poprzez czat. Bez konieczności wychodzenia z domu i odbywania wizyty można uzyskać poradę medyczną a nierzadko otrzymać receptę na niezbędne leki bądź skierowanie na badanie diagnostyczne. W czasach kiedy każda minuta jest na wagę złota jest to olbrzymia zaleta.

Jak widać korzystanie z usług prywatnych placówek medycznych niesie za sobą wiele korzyści. Warto zastanowić się nad wykupem takiej usługi lub można porozmawiać z pracodawcą czy nie zechciałby bardziej docenić swoich pracowników wykupując im pakiety medyczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here