Czar postanowień noworocznych

0
1148
Czar postanowień noworocznych

Postanowienia noworoczne…któż z nas ich nie zna. Co roku po wybiciu godziny 24:00 przychodzą do głowy entuzjastyczne pomysły i plany na kolejny rok. W śród nich oczywiście, postanowienia noworoczne. Bo jakbyśmy mogli rozpocząć bez nich nowy swojego etap życia?

Postanowienia noworoczne zazwyczaj dotyczą diety, pieniędzy albo wielkiej zmiany w życiu. Są one bardzo potrzebne, aby mieć motywacje do poprawy zdrowia czy swojego komfortu życia. Niestety wielokrotnie entuzjazm jest tym mniejszy i mniej bąbelków uderza do głowy. Czar postanowień noworocznych pryska. Jednak kiedy już pokonamy trudności dnia „następnego” w tym wypadku 2 stycznia i nadal pozostanie choć odrobina entuzjazmu, możemy czuć się wygrani. Zapewne nasze plany na zmiany zostaną wdrożone w życie. Postanowienie poprawy dotyczące diety i zdrowia, mimo że brzmią banalnie, są bardzo istotne. Sukces w powodzeniu zależy tylko od nas i naszej silnej woli.

Jak zacząć takie zmiany?

Na pewno NIE od słowa: od jutro się odchudzam! „Od jutra” ma to do siebie, że kolejnego dnia znów nastąpi jutro. Najlepiej zacząć od teraz, dziś. Jeśli nie jesteśmy wielkimi zwolennikami aktywności fizycznej, zamiast biegów czy ćwiczeń na siłowni wybierzmy spacer. Każdego kolejnego dnia przyjdzie on z większą łatwością, a może nawet z przyjemnością. Któregoś ranka poczujemy, że możemy i chcemy coś więcej.

Z dietą za pan brat!

Gdy nasza lodówka zostanie opróżniona ze świąteczno-sylwestrowych przysmaków, z czystym sercem, możemy zacząć przygodę ze zdrowym jedzeniem. Oczywiście większości z nas dieta kojarzy się ze szpitalnymi ilościami posiłków, które smakują mdło, jak pokarm dla zwierząt. To błędne przekonanie. Nasza „dieta” będzie taka jaką sobie przygotujemy. Przyprawy, zioła, warzywa to składniki, które (pomijając skrajne przypadki różnych schorzeń) są niezbędne i niezastąpione w codziennym jadłospisie. Nadają potrawom wyjątkowy smak. Dzięki nim wzrasta tempo przemiany materii, organizm szybciej się oczyszcza, składniki pokarmowe lepiej wchłaniają i odżywiają nasze ciało. Porządna, zdrowa dieta powinna być zróżnicowana i składać się z prostych, naturalnych produktów. Kierując się tą metodą na pewno zrobimy dla siebie coś dobrego. Jeśli jednak mamy wątpliwości, możemy udać się do dietetyka. Zafundujmy sobie lub komuś w prezencie takie spotkanie. Spożywanie ziołowych naparów, jako rutyna codziennego dnia, również przyczyni się do naszego zdrowia, a wymaga niewiele poświęcenia i pracy.

Postanowienia noworoczne są potrzebne, choćby po to by zaszczepić w naszych umysłach chęć lub potrzebę jakiejś zmiany. Zmiany na lepsze…

[Głosów:3    Średnia:5/5]